Styl

Den sama pro sebe

Další zajímavý názor na dnešní téma přišel od čtenářky s nickem Ula. Za její příspěvek děkujeme.

Milá redakce, dříve, když jsem byla ještě bezdětná a učila jsem ve škole, tak jsem samozřejmě chtěla vypadat dobře. To jsem si dělala dny sama pro sebe, kdy jsem si zašla na bazén, na masáž, ke kadeřnici a ještě na nějakou dobrou večeři s člověkem, se kterým mi bylo dobře. Protože krása nevyzařuje jen navenek, ale hodně záleží na tom, jak je na tom naše psychika a to se vždy odráží na našem vzhledu.

Pamatuji si, že když jsem před deseti lety měla velké problémy s páteří a čekala na operaci, nemohla jsem se čtyři měsíce bolestí ani hnout, že jsem na tom byla fakt bídně a na mém vzhledu se to dost podepsalo. Tím ležením jsem dost přibrala, v obličeji chyběla taková ta přirozená jiskra a je pravda, že od té doby po té prodělané bolesti a i psychickém stavu už to není to co bývalo.

Teď jsem mamina tří dětiček a už na sebe nemám tolik času. Zjistila jsem, že ženy, které mají dítě, jsou už v obličeji jiné, mají takový ustaranější výraz, ale přitom jsou moc pěkné a mají i něžnější úsměv. Hodně to je vidět na fotkách, když se třeba zvěčňují se svým čerstvě narozeným miminkem, takový pohled nikde jinde nevyfotíte...

Ale zpět k péči. Ke kadeřnici už delší dobu nechodím, stříhá mě kamarádka a musím říct, že dobře. Barvím se sama. Hlavní důvod je nedostatek času a také finanční stránka. Výsledek je prakticky stejný, vlasy se mi samy kudrnatí. Na kosmetiku jsem nikdy nechodila, maluji se nyní pouze při výjimečných událostech, ale někdy mám chuť se hezky zvýraznit i ve všední den. To si udělám make-up a nějaký pěkný účes.

Nejlepší pomocník při péči o člověka je i sluníčko. Dříve jsem chodila do solárií, ale myslím si, že nejsou zrovna nejzdravější, tak čekám na první jarní sluníčko, aby mě pohladilo po těle i po duši.

Hezký den Ula

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Také se těším na jaro, ale to si asi budeme muset ještě počkat. Vůbec bych se nezlobila, kdyby bylo tak jako minulou neděli.

Jak to máte s péčí o sebe vy, milé ženy-in? Myslíte si také, že krása vychází z duše? Jste sama se sebou spokojená, nebo spíš naopak.? Co vám na vašem vzhledu nejvíc vadí a na co jste naopak pyšná? Pečujete o svou krásu sama, nebo se svěřujete do rukou odborníků? Kolik jste ochotná utratit za jejich služby? Kolik jste dala třeba nejvíc za kadeřníka? Odpovídala cena kvalitě?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Soutěž:Lak na nehty

   
21.01.2011 - Krása - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [6] Ježíšek [*]

  Den pro sebe mám práve dnes a sedím na ženě-in. Pohoda.Sml16Sml16

  superkarma: 0 22.01.2011, 14:27:10
 2. avatar
  [5] SNÍŽEK [*]

  solárko nepoužívej,sluníčko je lepší,už aby svítilo víc,těším se na jaro Sml7

  superkarma: 0 21.01.2011, 22:34:28
 3. [4] Josef [*]

  Mít tak den pro sebe :-)) jupíííí to by bylo fajn, třeba se to uskuteční:-))

  superkarma: 0 21.01.2011, 14:27:28
 4. avatar
  [3] BastMetztli [*]

  Tak jarní sluníčko miluji, v létě se mu vyhýbám, naskakují mi v obličeji pihy.Sml31 Jinak jsem jak bledule bledá a ráda to tak nechávám po celý rok. Dříve jsem se trochu opalovala, abych chytla trochu barvu, ale nebyvilo mě to a muselo to být zásadně bez jakéhokoli kusu ošacení, protože nesnáším bílé pruhy od oblečení na těle.

  superkarma: 0 21.01.2011, 12:46:32
 5. [2] dispecerka [*]

  Taky už se těším na sluneční lázeň. Ta zima mě už prudí!

  superkarma: 0 21.01.2011, 11:58:19
 6. avatar
  [1] nadenica [*]

  takový den sama pro sebe je super...a když ho dovršíš s kamarádkou někde na večeři nebo jen tak na pivečku, to je paráda. už se na něj těším, stejně tak i na to sluníčko.Sml39

  superkarma: 0 21.01.2011, 10:46:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme