Bulvár

Den nezávislosti: TanaM

Ve svém  bohatém,ale   činorodém  životě  jsem  zažila  tolik  charakterů  lidí,  tolik povah, že na stará  kolena bych mohla věštit   z křišťálové koule.

Jediné , co bych nechtěla dělat, tak  to je zcela určitě veřejnou manželku.

Psal se  rok 1996 a  ja jsem  vypomáhala pár let  jedné '"veřejné manželce''.

Paní velvyslankyně , byla  kulturní, vzdělaná  žena, z univerzitou  z Oxfordu. Blížil se den  Nezávislostí a   protože  jsem  ji vypomáhala s běžným  životem, požádala mně  , zda bych ji nepomohla organizovat , promiňte  za výraz  "' šaškarnu  pro 200 hostí'" .

Mluvila jsem   anglicky, francouzsky,  rusky, česky.

Nádherně připravená recepce v hotelu Praha. Jen kolem  výběrů jídla  60 telefonátů, co se může, a nemůže, smí a nesmí a musí být na  recepci.  Speciální  výběr  ovoce taky podléhal   schvalovacímu řízení..Výběr hostů se předělával snad 5x.
/ Paní velvyslankyně mně  požádala, zda  by jsem s ni  u vchodů  v den oslavy   nevítala  hosty***  Uvítací  výbor,***. SHAKE   THE  HAND.*  tedy potřásání rukou  u ženské   částí  návštěvnic..

Milé ženy, když si na  to vzpomenu ještě dnes při psaní, mám  na tváří úsměv,  a bolí mně lícní kosti,   i  svaly.....

Paní velvyslankyně  si den před očekávanou oslavou  vzala tabletky na uklidnění, protože sama říkala  ,": to bude záběr velkého  rozměrů":. A měla pravdu. V den N, na recepci  přicházeli   cizinci  z ambasád, ...... celá plejáda  diplomatického zborů, ředitelé velkých firem, ....... .

A téměř každý donesl  paní velvyslankyní dárek, většinou maličkostí, krajové   i národnostní speciality,  no  růzností   z celého světa.

Dárky a  dárečky  se ani neotvírali, skončili  vždy jako  charita   pro   dobročinné organizace.

Na  některé dárky jsem se  dívala  jako Alenka  v říši divů.:-skleněné ryby, vázy, vyšívané šály, korálky, dřevěné vyřezávané masky z Pobřeží slonoviny.......

Květiny, které přinášeli  návštěvy se taky nechávali  v hotelu, který uspořádal  recepci. Větší květinářství, každá kytka jiná..... .

Dodnes si však vzpomínám, jak rozdílná je etiketa v podávání  rukou ve společnosti. 

Nezávidím tento  život  nikomu, je  to opravdu dost velká  zátěž na   psychiku, musíte se usmívat , poslouchat    vše možné i nemožné i když  vám  zrovna není dobře. Jen pro silné nátury..

Večer  skončil kolem 23  hodiny a   po skončení recepce , mně požádala,  paní velvyslankyně,  značné unavená, vyčerpaná, zda bych ji nedoprovodila   s jejím  bodyguardem  na pokoj.

Nic jiného mne na konec   hektického dne    tato    vzdělaná žena neřekla, jen   v překladu:  „ jsem  ráda, že,  je to  za mnou, a že  den   nezávislosti je jediný den, kdy se pořádá velká oslava..“

 A měla pravdu. Být  veřejnou manželkou  se  zdá možná  hezké, ale musíte  počítat s tím,  že naladíte úsměv c. 10 a ten  budete mít na vaší tváří  pořád ,  i když vám bude  třeba   mizerně.
Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


To je dobrá zkušenost, Táňo. Alespoň člověk nemá co závidět a ví, co by opravdu nechtěl. Vidí i skutečný záběr, jaký tihle lidé musí zvládat. Nedivím se jí, že sezobla tabletku. M.

Setkali jste se někdy s nějakou první dámou, nebo jinou „veřejnou manželkou?“ Psát o tom dnes můžete na redakce@zena-in.cz

   
21.01.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Altamora [*]

  malvina — #11 Nesouhlasím s tvrzením, že každý člověk může studovat, jen nesmí bát líný. Kdybych se rozkrájela, nemohla bych studovat kunsthistorii nebo TV, proč bych si měla myslet, že každý má na to, aby se stal manažerem? Bohudík. Kdo by pro nás vyráběl rohlíky, oděvy, energii a vše, co náš život dělá příjemnější?Vůbec neříkám, že považuji práci velvyslankyně za nepotřebnou, to ani náhodou, jen je nepovažuji za upracované chudinky. Ostatně - kdyby se hůř učila a byla méně ambiciózní, tak by se nemusela usmívat úsměvem č. 10. Sml16

  superkarma: 0 21.01.2010, 19:07:56
 2. avatar
  [11] malvina [*]

  Altamora — #10 Sml16to pretvarovani, na to si clovek   musi zvykonout, ale potrasat  ruce, libat se , obijmat se  s nekym koho vidis  poprve, tak to  ani  neni to  '"prave orechove":Jak  jsem  psala na  zacatku, to je  jedine , co by  jsem nechtela  delat.A pokladni, kdybySml63 mozna  vic studovala, vzdelavala  se    a  pracovala na  sobe, tak  by  urcite nesedela  u  pasu  za pokladnou.

  1. na komentář reaguje Altamora — #12
  superkarma: 0 21.01.2010, 14:10:02
 3. avatar
  [10] Altamora [*]

  Jj, chudinka paní velvyslankyně. Úplně ji lituji. To taková pokladní v hypermarketu, ta se má lépe. Sml57 Denně jí projde rukama několit metráků zboží, projde kolem ní zástup chrchlajících lidí, lidí páchnoucích lacinými cigaretami, rozkládajícím se potem a levnými voňavkami, nevrlých štěken a vulgárních chlapů, musí se tvářit přívětivě, poslouchat laciné vtípky o drahotě, jako by za to mohla právě ona,  a to všechno za plat hluboko pod celostátním průměrem.

  Za svoji práci bych post manželky velvyslance neměnila, ale kdybych si musela vybrat mezi její prací nebo prací ženy u pásu, asi bych brala spíš tu její. I s tím, že se člověk musí umět přetvařovat a mluvit občas i s nepříjemnými lidmi. Každá práce má svoje mouchy.

  1. na komentář reaguje malvina — #11
  superkarma: 0 21.01.2010, 14:02:00
 4. avatar
  [9] malvina [*]

  ILONESA — #8 ano, tak  to je presne  to co  jsem  chtela popsat na  tema  verejna manzelka. Kazda sranda  neco stoji.

  superkarma: 0 21.01.2010, 13:09:05
 5. [8] ILONESA [*]

  No jo, každá sranda něco stojí Sml22.

  1. na komentář reaguje malvina — #9
  superkarma: 0 21.01.2010, 13:06:08
 6. avatar
  [7] malvina [*]

  Sml16bez  te  tabletky ,by to urcite  zvladlo  malo lidi.

  superkarma: 0 21.01.2010, 13:05:24
 7. avatar
  [6] malvina [*]

  enka1 — #3  presne tak  a nekolik krat.

  superkarma: 0 21.01.2010, 13:01:53
 8. avatar
  [5] malvina [*]

  Věrulinka — #1  hekticke, narocne,zajimave, ale nekdy i unavne.... usmev c. 10, a 100 potrasat  rukou ....Sml47

  superkarma: 0 21.01.2010, 13:00:48
 9. avatar
  [4] malvina [*]

  Sml16 kdyz  jsem psala  tento realny pribeh   smala  jsem se  nad tim jak  probihala  cela priprava,  pak  ty nucene  usmevy, potrasani rukou, obijmani nekoho, koho  vubec  neznas. Jen pro silne  natury.

  superkarma: 0 21.01.2010, 12:59:12
 10. avatar
  [3] enka1 [*]

  Dovedu si to celkem představit.Mám v povaze dělat "věci" zrovna jinak než jsou žádány  Určitě bych si taky sáhla na královnu, jako Obamka apod. Byla bych za blba.

  1. na komentář reaguje malvina — #6
  superkarma: 0 21.01.2010, 11:59:21
 11. avatar
  [2] vodfon, kolie [*]

  Velice zajimavé čtení!Sml59

  superkarma: 0 21.01.2010, 11:50:52
 12. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml22 věřím, musí to být strašně hektický Sml15

  1. na komentář reaguje malvina — #5
  superkarma: 0 21.01.2010, 11:25:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme