Domácnost

Den matek a domácí úkol

Sedím sama doma. Výjímečně. Vždycky chodím domů přinejmenším jako druhá, ne-li poslední. Užívám si chvíli...kruciš, neužívám si nic. Klika cvakla, dvéře letí, dítě vchází do předsíně a hned se ozývá: "Mamííííí, máme úlohu!"

Vzhledem k tomu, že dítě je školou povinné, mě tahle věta nijak zvlášť nepřekvapí, spíš mu to trošku i přeju. To se nedělá - namísto courání s kamarády tahat maminku od kafe. "A máš mi s tím pomoct!" Tak tohle mě zajímá...úkolovat maminku - to si ve škole dovolili hodně.

"Tak moment, chodíš na gympl ty, nebo já?" pokouším se umravnit svého potomka. "Ale pan učitel říkal, že se máme poradit s rodiči." Hmmm, pan učitel je kamarád mojí kolegyně a kromě toho dává antivýtvarnému syslovi jedničky z výtvarky, což je v našem školství jev zcela ojedinělý. Už vidím, že kafe půjde bokem i s novinami - první noviny za tento týden, které jsem si stačila rozečíst, a to je středa:-(((
"Tak jo, tak já ti teda pomůžu. A co to má být?" ustupuju na celé čáře. "Ty jsi moje nejhodnější maminka...maminečka..." panebože, to dítě se snad přiběhne přitulit do obýváku ve špinavých teniskách a s aktovkou na zádech. V duchu přemýšlím, co na to řekne náš béžový koberec a skleněné lampičky. "My máme vymyslet nějaký jednoduchý dárek ke Dni matek, a máme ho sami udělat a maminky si prý určitě vzpomenou, jak slavily když byly malé a něco nám poradí!" Pracně polykám několik jedovatých poznámek a zkouším si představit, jak jsem v osmdesátých letech slavila Den matek:-)))) Napadá mě jen povinná oslava MDŽ a k tomu obligátní láhev s alkoholem...poukázka na nákup v místní Jednotě...unifikovaná kytička fialek...jenže nic z toho asi dítě v hodinách VV nevyrobí.

Nakonec si ale přece jen na něco vzpomínám. "Voňavý košíček" jsme tomu říkali a zvládly to i malé děti. Hledám materiál - dvojmo, protože podobné experimenty si nešikovné pacičky musí nejprve natrénovat. Nacházím dvě oválná mýdla - dřív bych je sháněla v Tuzexu, dneska jsem prostě sáhla do poličky a ještě vytahuji krabičku špendlíků a lýko. Špendlíky se zapíchají po obvodu mýdla asi půl centimetru od sebe - pěkně po obou stranách. Lýkem pak mýdlo omotáme a konečky špendlíků nahoře i dole se musí omotat taky, jenže vodorovně - tím vznikne hezká ohrádka pro kytičku. Dál se už postupy liší  - dítě připevní nahoru umělou kytičku, která nejenže vypadá hezky, ale díky mýdlu už i pěkně voní. Já si ale udělám kytičku z TwistArtu ...a dám si konečně to kafe.      

   
07.05.2003 - Dům a byt - autor: Herta

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Gita [*]

  Taky jsem si vzpomněla

  superkarma: 0 07.05.2008, 23:04:45
 2. avatar
  [11] Simba [*]

  pajdi, vidíš, na voňavý košíček jsem úplně zapomněla .... díky za připomenutí mých školních let.

  superkarma: 0 10.11.2003, 12:43:52
 3. avatar
  [8] Susina [*]

  .. tak jsem se taky vrátila do dětských let, kdy jsme tyhle košíčky dělali..
  Náš Ríša mi minulý týden tajemně šeptem sděloval, že ve školce vyráběli jehelníčky pro maminky, on že ho pro mě udělal a zapíchal čtyři špendlíky a vůbec se nepopíchal.... do Dne matek to nevydržel, takže mi ho dal už na čarodějnice.. fakt se mu povedl, byla jsem docela dojatá. Moje dítě, které doma odmítá sáhnout na pastelku, maluje jen propiskou trasy autobusů a tramvají se ve školce pod vlivem kolektivu vzepne ke krásným výtvorům...jsem moc ráda, že učitelky děti k takovým věcem vedou... příští týden máme i besídku pro maminky..

  superkarma: 0 09.05.2003, 14:43:47
 4. avatar
  [1] jankucharo [*]

  jejda, přesně tohle jsem vyráběla před víc než 20 lety pro babičku, tebu, maminku.....

  superkarma: 0 07.05.2003, 07:40:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme