Pokud máte rádi koně, pojďte se podívat na krásné fotky. Byla jsem s mojí sestrou na zajímavé akci – poprosila mne, abych šla s ní a udělala z akce několik zajímavých fotek. Ač mi koňské sedlo nic neříká a koňům nerozumím, musím přiznat, že tito koně mne oslovili svou krásou, tím, v jak skvělé byli kondici. Také atmosférou stáje, lidí, kteří je chovají s láskou.

V sobotu 7. září se konal Den koní ve stáji Karlštejn Cowley, na kopci mezi Zadní Třebaní a vesnicí Svinaře. Majitelka stáje Soňa Špidlová zde představila celé stádo, které pobývá na okolních širých pastvinách i v maštalích. Koně se nejprve nadšených divákům jednotlivě představili, poté následovala show s koňmi a ukázky výcviku.

FOTOGALERIE ZDE:

Majitelka stáje, Soňa Špidlová, se aktivně zapojila do záchrany týraných koní ze Všenor – možná si tuto kauzu vybavíte díky zpravodajství TV Nova (týraná zvířata, která živořila roky bez jídla a vody). Koně odkoupila a postarala se o ně tak, že neumřeli… Celé stádečko týraných koní se za pár měsíců celkem zotavilo, jen jeden nejmenší, pan hříbátko Pavlíček, má velké problémy s jednou nožkou a stále potřebuje veterinární pomoc:

pavlik

Kdo by chtěl jakkoliv pomoci - potravinou či jakýmkoliv obnosem, je vřele vítán. (tel. spojení 724371727)  

Akce se mi moc líbila, přináším z ní několik fotografií, jak jsme si dopoledne užili. O stáji najdete více ZDE.

Reklama