Zdraví

Den boje proti rakovině


Po celém světě včetně České republiky dnes budou probíhat dny otevřených dveří v ordinacích a onkologických centrech, setkání a vědecká sympozia, tiskové konference… Čtvrtý únor je totiž světovým dnem v boji proti rakovině.

 

Odborníci se v rámci masivní informační kampaně snaží informovat veřejnost o této nemoci.

V Česku se Den boje proti rakovině objevil už potřetí a záštitu nad ním drží Liga proti rakovině, kterou můžete znát také v souvislosti s Evropským týdnem prevence proti rakovině děložního čípku i s dlouhodobými programy nádorové prevence.

Chcete-li získat více informací o nemoci, můžete navštívit některou z mnoha akcí, které se u nás konají. Odborníci i laici mohou navštívit sympozium, které se koná v Praze. Zájemcům budou představeny novinky v léčbě. Dozvědět se můžete i to, jak pečovat o nemocné, kteří prodělali chemoterapii.

Pro test na rakovinu tlustého střeva a konečníku zdarma si můžete zajít do ordinace sítě Moje ambulance na Olomoucku. Statistiky uvádí, že rakovina tlustého střeva a konečníku si v České republice vybere ročně čtyři a půl tisíce obětí. Počet diagnostikovaných nádorů navíc stoupá. Podle lékařů se ale zároveň snižuje úmrtnost nádorových onemocnění díky tomu, že se onemocnění daří zachytit včas.

Jedním z nejčastějších onkologických onemocnění u žen je rakovina prsu. Nejčastější příčinou úmrtí mužů u nás je rakovina plic.

   
04.02.2009 - Prevence rakoviny - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

  1. [2] Sahi [*]

    Spíš by měli lékaři hovořit s jednotlivými pacienty o tom co jim hrozí.Je to hrůza jak se chováme ke svým tělům.

    superkarma: -1 20.04.2009, 12:15:51
  2. avatar
    [1] kosmokosmo [*]

    superkarma: -1 04.02.2009, 10:52:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme