Jak to má s každodenními rituály čtenářka Jitulenka? Svůj život si bez nich nedovede představit. Píše o tom v příspěvku k dnešnímu tématu...

Každodenní rituály

Je to tak. Sotva jsme ráno donuceni otevřít oči a zaklapnout budík nebo zvonění mobilu, začínají naše každodenní rituály. Vylézt z postele je ten první. Napřed pravá noha, potom levá, přitom si pomaličku sedáme. Zní to sice jako návod na rehabilitační cvičení pro člověka po úrazu, ale nevím tedy jak u vás, ale já se rozpohybovávám skutečně pomalu a dost obtížně, což je způsobeno především brzkou ranní hodinou, kdy je po mně chtěno, abych vstávala. Protože nepatřím k těm vyvoleným, kteří mohou vyskočit z postele a za půl hodinky už běží svižnými poskoky na zastávku autobusu, musím se paradoxně trápit ještě časnějším vstáváním, abych se skutečně probrala a byla schopná se na tu zastávku včas alespoň doplížit.

Když už ale stojím jednou na nohou, dá se říct, že nejhorší mám za sebou. Došmátrám se do kuchyně, kde okamžitě stavím vodu na čaj. A nebo na kávu, znám z vyprávění, jak je tento mok div ne zázračný pro nahození organismu do polohy „play". Zatím mám ale smůlu, protože kafe mi sice chutná, ale ony zmiňované zázračné účinky nikterak nepociťuji.

Je-li k mání v lednici či kdekoliv ve spíži něco, co by uspokojilo moje chuťové buňky, které mne den co den obšťastňují svými novými nápady, pak si připravím menší snídani. Pokud ne, spolknu slinu a přisladím si čaj.

Návštěvu toalety po ránu neoddaluji, stejně jako osvěžení ve sprše, které jediné spolehlivě funguje jako knoflík na probuzení. Obzvlášť, když neteče teplá voda. Ale člověk musí ledacos překousnout a otužování je prý nesmírně zdravé pro posílení imunity a taky proti křečovým žilám a bůhvíčemu ještě, takže zatnu sotva vyčištěné zuby, až mě klasicky zabolí pětka vlevo nahoře, nadechnu se, zatajím dech, pustím na sebe proud vody, vyvalím oči...a končím s otužováním, protože vždycky usoudím, že TOHLE mně tedy rozhodně není potřeba.

Závažný problém ovšem nastává v momentě, kdy se ve stejný časový úsek jako já potřebuje probudit ještě někdo jiný z rodiny. To pak o sebe vzájemně zakopáváme, hádáme se o koupelnu nebo aspoň o fén na vlasy, nedopatřením snídáme snídani toho druhého a zaměňujeme si svačiny. Pro pozvolné probouzení se a nastartování do bílého dne je toho zvyšování adrenalinu až příliš na tak krátké časovém rozmezí. To pak nemá cenu ani zapínat rádio, počasí by stejně nebylo slyšet přes to všechno dohadování se a dotazy typu: „Jitko, neviděla jsi někde můj mobil? Ne? Tak mě prosím tě prozvoň nebo se z toho snad zblázním." A tak prozváním mobil, který stejně není slyšet, protože je omylem zavřený v lednici, což zjistíme až po odpoledním návratu domů. Před tím se však stihneme pochopitelně do krve pohádat.

Někdy si říkám, že takové ty známé rituály dejme tomu lidojedů byly proti těm našim naprosto slabé odvárky. Co naplat, všechno se přece vyvíjí a zdokonaluje.

Jitulenka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Každodenní rituály

Dnes i budeme povídat o vašich každodenních rituálech, milé čtenářky. A netvrďte mi, že žádné nemáte! Takže jednoduchá otázka...

Jaký je váš každodenní rituál?

Své odpovědi (dlouhé alespoň jako tento odstavec), mi posílejte na redakční e-mail. A abyste si nemyslely, že pro vás nic za odpověď nemáme, vězte, že jedna z vás přispěvatelek obdrží krásný dárek. Jaký? Sadu PICKVICK Kouzlo Ovoce se třemi druhy čaje a krásným hrnečkem. K rannímu čajovému rituálu je jako dělaná!

lupa

Reklama