možná si díky tomuto příspěvku také vzpomenete na chvíle dětství, kdy jste se bály čerta a slibovaly, že už budete hodné. Dnes se to všechno opakuje s vašimi dětmi, nebo dokonce s vnoučaty

Dobrý den všem,

nekrásnější doba byla, když jsme byly děti. Vzpomínám si, že jsem měla z Mikuláše a čerta takový strach, že jsem se schovala pod stůl.“ Naštěstí“ jsem se pod tím stolem bouchla do hlavy, až jsem začala bolestí brečet a to mě zachránilo. Tatina mě vzal do náruče, já se ho chytla kolem krku a bylo po strachu. Když tak přemýšlím, jestli já se tenkrát nebouchla schválně. :-)). A dárečky, tenkrát stačilo trošku ovoce, nějaký perník a největší radost jsem měla z čtyřbarevné propisky. To bylo něco.

Teď už jako dospělák dělám balíček pro neteř. U nás se sejde celá rodina, udělá se pohoštění a čeká se na čerta s mikulášem. Balíčky se dají na balkon. Jelikož čerti teď už nedojdou (neteř má 10 let a už na ni čerti s mikulášem nechodí) tak se čeká a až je příhodná chvíle, někdo z dospělých odejde začne hudrovat a tím pádem je dán pokyn, hurá k balkonu. Tam musí Anička zazpívat písničku nebo zakřičet básničku, aby to mikuláš slyšel a běda jestli ne. To by se dárků nedočkala. A pak už nastává to krásné rozdávání a rozbalování balíčků.

delfi.na

Milá delfi. na, díky za hezkou vzpomínku na dětstsví a milou tradici, kterou stále v rodině udržujete

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in?  Máte také nějaký mikulášský příběh? Převlékáte se za mikulášské postavy? Pokud ano, jste nejraději za anděla, čerta, nebo Mikuláše?

Chodí po vašem městě nebo obci Mikuláš? Zvete je domů? Pořádají se u vás mikulášské „besídky“? Chodíte na ně s dětmi?

Nadělujete dětem dárky a sladkosti do punčochy? Kam ji dáváte? Za okno, nebo máte jiné zvyklosti? Jak se vaše děti těší?

Napište nám na mikulášské téma. Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama