Jak vidno už v titulku, čtenářka s nickem delfi.na nedá na svou tchyni a tchána dopustit. Pokud ale chcete vědět, jak došlo k této krásné vazbě, přečtěte si její kuriózní seznamovací vzpomínku.

První setkání.
Má první návštěva u budoucího tchána a tchýně proběhla ... mno však posuďte sami.

Rodiče mého muže bydlí na vesnici v krásném rodinném domku. Přijeli jsme tedy k nim na první návštěvu, samozřejmě, že jsem byla trochu nervózní, ale oni byli milí, připravili pohoštění a hned: „Jez .... dej si ještě .. napij se ...“. Tchán je tak trošku podpal peklo a pořád mě nutil jíst, klobásky, jednohubky, chlebíčky, koláčky ... mno prostě jak je to u nich na vesnici zvykem. Měli toho fakt hodně nachystáno a já v té době ještě nebyla zvyklá tak jíst a pít, a to se mi vymstilo.

Večer jsme si šli lehnout k mému muži do pokojíčku na jednu postel. To jsme se ještě vlezli :)). Mno a ta přemíra jídla a pití se mi nějak drala ven, nestihla jsem přes něho přelézt a utíkat na záchod, tak jsem jen otevřela okno a prostě jim obhodila fasádu. Pod manželovým pokojíčkem měla okno jeho babička, takže parapet asi nebyl z nejčistějších.  Hned jsem šla pro vodu do plastové láhve, jako že to po sobě nějak z toho okna spláchnu. Mno co vám mám povídat, moc jsem to neumyla. Celou noc jsem hustila do svého muže, že to musí po mně umýt, ať není ostuda. Jenže on vstával brzy ráno do práce a prostě se na to vyprdl. Já v domnění, že to uklidil, jsem dělala jako, že nic a protože mi nejel žádný autobus, tak se tchán nabídl, že mě odveze domů.

Až asi po roce na to přišla řeč a přestavte si, že oba to věděli. Tchýně to po mně uklidila. A já celou dobu myslela, že nic neví. :)) 

Musím říct, že na svou tchýni a tchána nedám dopustit. Po čase mi nabídli tykání s tím, že je mám oslovovat jménem. Což mi vyhovuje, určitě bych jim nikdy neříkala mami a tati. To by mi přes pusu nešlo.

delfi.na

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

____________________

Teda klobouk dolů před vaší tchyní – ta moje by mi v tom ještě vymáchala … hubu.
Jak se to říká v jednom filmu: to se pozná „karakter“ :)
Děkuji za Váš pěkný příspěvek a oba pozdravujte.
Saša

Téma dnešního dne: První seznámení s rodiči přítele/manžela a naopak

  • Vzpomínáte na ně v dobrém nebo ve zlém?
  • Kdo měl větší trému? On nebo vy?
  • Čí rodiče se zachovali při prvním kontaktu přátelštěji?
  • Stýkáte se s rodiči svého partnera/ manžela?
  • A on s vašimi?
  • Jak se vzájemně oslovujete?

Téma je to široké, vy už budete vědět co psát.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: Vonný polštářek s vůni máty a vonnou pleťovou masku s vůní heřmánku.
(To kdyby vám „nevoněla“ tchýně nebo snacha, ať voníte aspoň vy)

darek

Reklama