Dělba práce? Zažila jsem si oba dva extrémy. Nejprve jsem měla partnera, který nedělal vůbec nic, teda kromě neskutečného bordelu. Když si do toho připočtete ještě jednu kočku, jednoho psa, akvárium s rybičkou a  terárium s jakousi zelenou příšerkou, která při každém krmení zdrhla a my ji pak naháněli po bytě všichni. První ji chytil pes a my pak zase honili psa, aby ji nesežral... vyjde vám jedna velká rozbordelařená domácnost.


Odtud jsem tedy utíkala, až se mi za patami prášilo, a pes byl naštěstí menší než já, takže mě nemohl aportovat. (lidi)

 

Další partner byl celkem pracovitý. Tu vynesl koš, tu umyl nádobí a měl rád pořádek, takže, pominu-li noviny na stole, udržoval pořádek i doma a ve svých věcech.

 

A dnes? Můj manžel absolutně nezná a neví, že existuje jakási pomyslná dělba práce, kterou by měl dodržovat. Takže ženské a mužské práce nectí a s klidem vyštukuje celý byt, postaví úplně sám chalupu a pak si opráší ruce od malty a uvaří skvělý oběd.

 

Stejně tak i já zvládnu opravit drobné nedostatky v domácnosti, poradím si s nesplachujícím záchodem a vyměnit žárovku zvládnou i naše děti. A myslím, že tak nějak by to mělo asi fungovat všude.

 

P.S. A když to tak po sobě čtu, chce se mi říct: hečJ

 

 

Jana


Myslím, že by řada dam projevila závist - znám rodiny, kde to takhle skvěle nefunguje. Myslím, že když se to striktně nerozdělí, může to být ta správná cesta. Někdo to prostě udělá - kdo může, kdo je po ruce.

Dnes si povídáme o vašich domácích pravomocích. Jak je máte doma rozdělené, kdo co může a nemůže. Co je u vás výhradně ženská práce a co výhradně mužská. Uvidíte, jak se budeme v názorech na rozdělení domácích prací a pravomocí lišit.

A odměna? Balzám na vlasy Asia Beauty od firmy Schwarzkopf. Možná právě váš příspěvek oceníme.
Soutěžte s námi! Pravidle najdete zde.


Jak je to u vás? Jak jste si rozdělili/nerozdělili domácí práce?

Co jsou mužské a co ženské práce?

Jaké jsou vaše pravomoci, když se zavřou dveře domova? Kdo rozhoduje o penězích, o výletě, kdo o jídle? Kdo má moc nad žaludky, kdo nad kulturou bydlení? Omezuje vás to, nebo to naprosto vyhovuje vašemu naturelu?

Kde je doma vaše pole a kde jeho?

A co přístup k dětem?
Kdo je doma ten zlý, co trestá, a ten, ke komu se chodí na mazlení a usmiřování? Za kým dítě jde, když něco moc chce?
Jak to měli vaši rodiče, prarodiče a praprarodiče? Máte jejich fotku?
Jak to chcete mít vy? Musely jste si některé pravomoci „vydupat“?
Kdy jste se kvůli pravomocím pohádali a proč?
Jak by to mělo být? 

redakce@zena-in.cz


 

Reklama