Čtenářka marde miluje vůni kávy, ale pít se ji nikdy nenaučila. Pije čaje a nejraději bylinkové, které si sama natrhá a usuší. Děkuji Vám marde za zajímavý příspěvek.

Dobrý den všem,

u nás doma pila kávu jen maminka. Moc ráda jsem čichala její vůni. Kdykoliv si ji udělala, přiběhla jsem s mini koflíčkem a chtěla jsem ji ochutnat. Pokaždé jsem dostala pokryté dno, ale moc mi nechutnala. Většinou se u nás vařila melta, vždy v sobotu ráno a přidávalo se do ní mléko. V neděli se k snídani dělalo kakao. Tento zvyk jsem si přenesla do vlastní domácnosti. Meltu mám spojenou i s prázdninami. S tetou jsem pravidelně jezdívala do Kojetic na chatu. Často jsme chodívali na návštěvu k sousedce a ta nám vždy uvařila kafáč melty s trochou mleté kávy (aby lépe chutnala) a k tomu jsme dostali čerstvý chléb. Kousky jsme si lámali do té voňavé kávy. Dodneška si pamatuji tu chuť i vůni.

Po nástupu do práce, kde si všichni hned po příchodu vařili kávu, jsem se kávu pít nenaučila. Vůbec mne to nelákalo. Mám ráda její vůni, ale nechutná mi. Já si každé ráno doma v klidu udělám hrnek zeleného čaje. Přes den popíjím minerální vodu bez příchutě a po návratu domů si vařím bylinkové čaje. Mám různé druhy, některé si suším sama, třeba podběl nebo mátu, tu mám na záhrádce a roste přímo zběsile. A večer před spaním si dám hrnek čaje s meduňkou nebo kakao.

 Bylinky mám také spojené s dětstvím, kdy jsem na ně chodívala s jinou tetou. Nejčastěji se sbíral jitrocel, přeslička, kopřivy, řebříček a řepík. Z některých se míchaly směsi. Doma jsme je vysypaly na stůl a přebíraly, svazovali a sušily v kuchyni. Celá místnost byla provoněná.

Abych se přiznala, občas si dám kávu, jestli se tomu tak dá říkat. Zjistila jsem, že mi vyhovuje 3 v 1, ale jen některá značka. To si ji pak vezmu na zahradu spolu s knížkou a vychutnám si ji.

Přeji pěkný den s kávou nebo bez ní.

marde


Co pro vás znamená káva, nebo čaj?

  • Popište nám své kávové/ čajové každodenní rituály
  • Co pro vás tyto nápoje znamenají?
  • Dokážete si bez nich představit svůj život?
  • Seznámila jste se v kavárně, nebo čajovně?
  • Pila jste nějakou velkou kávovou, nebo čajovou zvláštnost?
  • Dáváte přednost turkovi, či latté, nebo ristrettu?
  • Máte nějakou vtipnou, zajímavou historku, ve které hlavní roli hraje čaj, nebo káva?

Vše co vás napadne mi posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás,co mi k tématu přispěje,dnes na konci editace odměním balíčkem plným různých druhů káv.

Reklama