Cynthia Rowley je další z osobností světového módního návrhářství, která podepsala exkluzivní smlouvu s firmou Avon. Pro Avon navrhla design limitované edice dekorativní kosmetiky.

Cynthia Rowley patří mezi nejúspěšnější a nejrespektovanější americké designérky. Narodila se v Illinois a první model navrhla už ve svých 7 letech. Vystudovala School of the Art Institute of Chicago a během studia prodávala své modely do nejprestižnějších newyorských butiků. Získala za svou tvorbu množství ocenění – mezi nejprestižnější z nich se jistě řadí New Fashion Talent Award od Sdružení amerických návrhářů (CFDA) a nominace na Perry Ellis Award. Mezi její zákaznice patří Julia Roberts, Sarah Jessica Parker, Scarlett Johansson, Dave Matthews nebo Jennifer Aniston.

Cynthia Rowley za několik let své aktivní kariéry ovlivnila snad všechna odvětví módy. Její tvorba se soustřeďuje na dámské, pánské i dětské oděvy, boty, kabelky, brýle, šperky, deštníky, nádobí, klobouky, punčochy, kožené doplňky a osobité vůně. Její kolekce se prodávají v mnoha buticích po celých Spojených státech a Japonsku. Tvorbu Cynthie lze objednat také on-line na internetovém butiku. Obléká světové celebrity a sama je také velice populární, zvláště v USA, kde vystupuje v televizních pořadech o módě jako poradkyně nebo jako členka poroty v reality show (např. HGTV Design Star). Naposledy přijala místo porotkyně v oblíbené reality show America's Next Top Model.

Pro podzimní katalog Avonu navrhla Cynthia Rowley design speciální kolekci dekorativní kosmetiky, která obsahuje krycí pudr, rtěnku, řasenku a rozjasňující tyčinku. Limitovaná edice má půvabný design s motivy květů vinné révy a vznikla za spolupráce Cynthie Rowley a světově uznávané stylistky a kreativní ředitelky Avonu Jillian Dempsey.

Kosmetika Avon je v USA nesmírně populární, což potvrzují i slova samotné designérky: S Avonem jsem vyrůstala. U nás doma na Středozápadě byl Avon prvotřídní kosmetickou značkou. Všechny ženy z okolí se pravidelně scházely a společně zkoušely nové produkty.“ Proto Cynthia Rowley také nabídku Avonu s radostí přijala. Když začnu pracovat na kolekci, základem je pro mě paleta barev,” prozrazuje Cynthia. Přetransformovat barvy do kosmetiky je ale zcela jiná věc. Jsem šťastná, že jsem mohla spolupracovat s někým tak talentovaným, jako je Jillian. Zejména díky ní se to všechno povedlo.” Design balení a barevné provedení dekorativní kosmetiky od Avonu koresponduje s novou podzimní módní kolekcí Cynthie Rowley: Když pracuji na kolekci, nevidím je produkt, snažím se vnímat také osobnost ženy, pro kterou jsou šaty určeny. Práce na dekorativní kosmetice mi umožňuje doplnit k šatům i tvář. Tvář, kterou si každá žena může vzít s sebou domů.”

Reklama