Dekorace sama o sobě má dekorovat. Podzimní dekorace by měla dekorovat byt, okno či dveře a připomínat nám, při pohledu na ni, že je právě podzim,“ píše čtenářka Elioza k dnešnímu podzimnímu tématu.

Další čtenářkou, která přispěla k dnešnímu podzimně dekorativnímu tématu, je Elioza. Jak to má s podzimní výzdobou? To se dočtete níže...

Troška dekorace neuškodí, ale potěší....

Dekorace sama o sobě má dekorovat. Podzimní dekorace by měla dekorovat byt, okno či dveře a připomínat nám, při pohledu na ní, že je právě podzim.

Já moc nedekoruju, nevyrábím ( jen koláže, né koláče....ikdyž ty taky;-) nicméně jsem zručná asi na cokoliv. To spíš posoudí jiní. Já jen mohu potvrdit, že co chci, to si udělám nebo zařídím. Co se týká přímo podzimní dekorace, volím spíš jednoduché prvky do domácnosti, zápichy do květináčů, nějakou tu dekoraci na stůl a na dveře.

Proto posílám fotku, na níž je zachycen zápich vyrobený mou dcerkou ve školce. Podzim dokonale vytváří i uschlé a ovadlé listy květiny, která by schnout a vadnout vůbec neměla:-)) Květináč je otočen na okně směrem ven, aby měli kolemjdoucí na co koukat...

dekor

Na druhém obrázku/fotce je podzimní (kupodivu) věnec na dveře. Určitě jste si všimli kukátka na dveřích, že? Věnec je částečně vyroben z přírodních a částečně umělých surovin. Já sama jsem ho nevyrobila, ale koupila. Ani nevím kde. Ale tento kousek se mi fakt moc líbí. Škoda jen, že podzim trvá tak krátce.

dekor

Na třetí fotce je výtvor mého přítele. Každý rok koncem října mi doveze dvě dýně a obě vlastnoručně vykutá, vydlabe, vytvoří ksichtíky. Já pak pravidelně zapaluji svíčky v nich. A kolemjdoucí se nemohou odtrhnout od plotu...Zvlášť děti. Bydlíme v přízemí asi metr od chodníku, takže rodiče a prarodiče v tomto období zoufale tahají děti od našich oken pryč.

dekor

No a musím říct, že je to náhoda nebo osud, ale ve školce asi věděli, že dnešní téma bude o podzimní dekoraci, nejlépe z podzimních plodů...tak dali dětem jejich výtvory tzv. podzimníčků, domů. Jeden z nich, který opět vyrobila má dcerka ve školce, je udělán, zpracován, vyroben ze žaludů, kaštanů, brambory, listu a spojovacího materiálu;-) A řekla bych, že "podzimníček" mé dcerky je ženského pohlaví. Co myslíte vy??

dekor

No a to by snad stačilo....ještě mi tu visí na dveřích papírový drak, také vyroben mým malým zlatíčkem, školkou povinným. A určitě přibude i jiná dekorace, jak se čas podzimu naplní a posune krokem medvědím ku zimě. Pak už ale budeme vytahovat z šuplíků a skříní dekorace zimní.

Hezký den všem...
Elioza

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Podzimní dekorace

Vyrábíte drobné dekorace z podzimních plodů, milé čtenářky?

Pokud ano - a já tomu věřím, pošlete mi jejich výrobní postup a svou dekoraci také vyfoťte. Mohou to být zvířátka z kaštanů, věnečky či obrázky z listí, ozdobné lahvičky ze skořápek - nevím, co ještě... určitě je spousta věcí, kterými se v podzimním čase dá zdobit domácnost. Podělte se o ty své dekorace! Za svůj příspěvek můžete získat kazetu POCKWICK 9 chutí čaje a časopis TOPseriál s podtitulem Anglické vraždy. Příspěvky očekávám dnes (středa 3. listopadu 2010) na následující e-mailové adrese.

9 chutí

Reklama