Znáte klasickou hlášku: Miláčku, dnes ne! Bolí mě hlava? Ale opak je pravdou. S migrénou můžete bojovat právě sexem.

Prudká bolest hlavy. Nucení na zvracení. Závratě. Rozostřené vidění. Ochablost končetin. To všechno jsou typické projevy častého „ženského“ ochoření – migrény.

Zúžené mozkové cévy
Nepříjemný stav je důsledkem nadměrného zúžení cév v mozku a může trvat až dvaasedmdesát hodin. Příčinou samotného záchvatu jsou takzvané spouštěče. Některé z nich je možné zahnat, jako například stres. Ale příčinou migrény mohou být hormonální změny, výkyvy počasí, nedostatek spánku, velká námaha a dokonce i neuspokojivý sex...

Sex může zmírnit bolest hlavy
Pramení migréna z nedostatku kvalitního sexu, nebo ze sexu špatně prožívaného? Člověk, který prý neřeší sexuální problémy tělesně, si je „přesouvá“ do hlavy, kde se napětí uvolňuje formou migrény.

Psychosomatika nahlíží na migrénu jako na náhradní „orgasmus v hlavě“, a proto odborníci na tuto problematiku říkají, že sex může bolest hlavy zmírnit. Každý dotek uvolňuje svaly, každá pohlavní stimulace bolest blokuje. Hormonální žlázy pracují na plné obrátky a všechny smysly jsou jakoby otupené.

Při vzrušení se tělem rozlévá hormon oxytocin a spolu s ním endorfiny. Už samo zvýšení hladiny oxytocinu může bolest hlavy začít likvidovat. Orgasmus pak zaktivuje nervové cesty tak, že mohou odplavit migrénový záchvat.

Prevence v pohlavní lásce
V každém případě hraje sex úlohu aktivního odpočinku. Dochází k blahodárným procesům, které očišťují psychiku a skvěle působí na lidský mozek.

Reklama