Obec s prapodivným názvem zaslala jako příspěvek k dnešnímu tématu čtenářka Bonda. Pomozte nám rozluštit záhadu, jak asi slovo vzniklo...

Níže si můžete prohlédnout ceduli s názvem obce. Fotku zalslal čtenářka Bonda a mě vrtá hlavou, jak asi název vznikl. Vypuštěním samohlásky „o“? Kdo ví. Máte nějaké další návrhy, milé čtenářky?


Zdravím,

nedalo mi to a posílám název obce, kterou jsme náhodou uviděli během nedávné návštěvy příbuzných na Benešovsku. Syn se tam nechal vyfotografovat, aby měl důkaz. Nikdo ze svatebčanů ani netušil, že tam ta obec PHOV vůbec je, natož aby nám vysvětlili, podle čeho ten název má. Je to jen asi 10 domů zřejmě víkendových chalup, takže jejich obyvatelé by nám to asi těžko vysvětlovali.

Phov

Takže aspoň z Wikipedie:
Phov je malá vesnice, část obce Soběhrdy v okrese Benešov. Nachází se asi 1 km na sever od Soběhrd. V roce 2009 zde bylo evidováno 18 adres. V roce 2001 zde trvale žilo 6 obyvatel. Phov leží v katastrálním území Soběhrdy o výměře 6,64 km2.

Bonda

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. srpna 2011: Jazykové paskvily

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Krátce po 16.00 hodině se dozvíte, který příspěvek (respektive jeho zasilatelku) jsem ocenil slíbeným dárkem: románem Julie od Anne Fortierové (nakladatelství iKAR) a k němu diářem Paula Coelho - Okamžiky (vydal Knižní klub).

knihakniha

Reklama