Máte pocit, že váš imunitní systém dostatečně nefunguje? Posílíte ho ostrými pokrmy. Dny se krátí a zima je blízko. Ani není divu, že se znovu potýkáme s rýmou a s trávicími problémy. Vsaďte proto na výrazné chutě, které imunitu každého jedince dostanou do patřičné kondice.

ČILI – Pomůže překonat splín a dodá tělu novou energii.
Ostré chutě původem z Jižní Ameriky přispívají k lepšímu zdraví. A ovlivňuje lidskou psychiku. Vyvolávají pocity dobré nálady namísto chmur. Čili především podporuje prokrvení, a tak každého v období nastupujících chladných večerů rozehřeje.

PAPRIKA – Žlutá, červená i zelená představuje vitaminovou bombu.
Křupavé lusky obohacují imunitní systém o vitaminy C a E,  karotenoidy, draslík a železo. Podporují krevní oběh, posilují cévy, a protože dovedou likvidovat choroboplodné zárodky, spolehlivě chrání před nachlazením. 

ZÁZVOR – Prospívá žaludku a pomáhá proti nespavosti.
Éterická silice obsažená v asijském koření zklidňuje vegetativní nervový systém a uvolňuje křečové stavy při žaludečních obtížích vyvolaných stresovými faktory a při nevolnosti.

PEPŘ – Pomůže překonat potíže s trávením.
Černá a bílá zrnka vyrůstají jako bobule na popínavém keři a suší se do podoby nám známých zrníček. Ta povzbuzují tvorbu slin, posilují tvorbu žaludečních šťáv a funkci střev. Zažívání se tak rozproudí a kladně ovlivní i celkový zdravotní stav.

KŘEN – Udržuje v rovnováze žaludek, játra a žlučník.
Šťavnatý kořen oživuje trávení a chuť, obsahuje spoustu vitaminů, minerálu a především látek s antibiotickými účinky, které působí proti rozvoji zánětů žlučových cest a jater.

HOŘČICE – Přispívá ke stravitelnosti a rozvíjí chuť pokrmů.
Semínka středomořské rostliny v podobě krémovitého produktu skvěle dochutí jídlo a ještě přispějí ke stravitelnosti tučnějších pokrmů.

Používáte v kuchyni spíš ostřejší koření, nebo naopak své chuťové buňky příliš nedráždíte? Víte, že původní čokoláda, která bývala považovaná za lék, vůbec neobsahovala cukr, ale velký poměr papriky?

Reklama