Domácnost

Dejte padla zlodějům

 

Domov máme asi všichni spojen s pocitem klidu a bezpečí. Místo, kam se ukrýváme, abychom si odpočinuli, načerpali energii a užili si jeden druhého. Nepříjemným narušením naší přísně střežené zóny je dozajista nezvaná návštěva v podobě zlodějů. Nenechejte si tedy znepříjemnit takovýmto způsobem život a pojďte se s námi podívat na to, jak se proti nevítaným hostům bránit.

 

OKNA

 • Bydlíte-li v přízemním domku nebo v přízemí panelového domu, jsou okna, která jsme zapomněli dovřít, přímo pozvánkou pro zloděje.
 • Nejjednodušším a asi také nejvíce používaným způsobem ochrany oken jsou mříže. Rozhodně mají v těchto částech domu své uplatnění, ale neměli byste zapomenout na to, že v případě požáru budete muset někudy uniknout a často jsou právě okna jedinou možnou cestou.
 • Na trh se dostala také bezpečnostní okna a bezpečnostní fólie, které dobře vypadají  a na rozdíl od mříží jsou odolné vůči třaskavinám a zápalným lahvím.
 • Nezapomínejte také na okna sklepů či garáží.

DVEŘE

 • Nějaké to zabezpečení dveří viděl, měl nebo alespoň zná každý z nás. V první řadě byste měli investovat do odolných dveří s bezpečnostním zámkem.
 • Přídavné bezpečnostní zámky jsou také už téměř samozřejmostí a vyžaduje je skoro každá pojišťovna předtím, než vám byt pojistí proti krádeži. Skvělým pomocníkem je také dveřní závora, která zabrání vysazení i vyražení dveří.
 • Na prosklené dveře použijte bezpečnostní folii nebo ozdobné mříže. Nemusíte se bát, že mříže zkazí celkový dojem z domu. Dnešní nabídka výrobců mříží je totiž malou přehlídkou uměleckých děl.

GARÁŽ

 • Místo, kterým zloděj může vniknout do domu velmi snadno. Zajistěte dveře spojující garáž s domem zevnitř petlicí nebo bezpečnostním zámkem.

OKAPY

 • Jednoduchý způsob, jak se může zloděj dostat do horních pater domu, je vyšplháním po okapu. I na to už bylo myšleno a byl vyvinut kluzký nátěr, který nezvanému hostu znemožní šplhat vzhůru. Plastové okapy zase nejsou tak pevné, aby případného návštěvníka unesly.
 • Nenechávejte volně přístupné žebříky.

Použijte elektronický bezpečnostní systém, který reaguje na změnu teploty či pohyb a podává o tom hlášení a informace do centra.

Říká se, že ať odborníci vymyslí cokoliv, zloději jsou vždycky o krok napřed. Vynalezen byl i takový bezpečnostní systém, který dokáže otvírat garážová vrata, odemykat dveře či spustit hasicí zařízení na příkaz telefonem. A i tak mají stále kapsáři pré. Nemusíte se zaměřit jen na techniku. Mějte dobré sousedské vztahy, sousedi pak také mohou spoustu věcí zaregistrovat. Nechlubte se nikde vaším majetkem a ani vy nebuďte pasivní ke svému okolí. Stále častěji se můžete dočíst i doslechnout o případech vykradených bytů či domů za bílého dne, kdy byla většina sousedů sledujíce, jak se majetek nakládá.

Proti krádeži se můžete samozřejmě také pojistit. Avšak počítejte s tím, že musíte mít dům i byt dostatečně zajištěn. Čím méně zabezpečení máte, tím více peněz zaplatíte. V horším případě vám jej pojišťovna nepojistí vůbec.

Na samotný závěr nezbývá než popřát, aby se vám nezvaní hosté lačnící po vašem majetku vyhnuli obloukem.

 

 
   
30.05.2005 - Dům a byt - autor: Eliška

Komentáře:

 1. [8] Marika11 [*]

  ach taketo strašenie ľudí so systémom, čo otvára dvere a garaž.... Ja mám takú garážovú bránu že ju nik neotvorí ani autogenom...

  superkarma: 0 21.10.2015, 11:58:06
 2. [7] Rikina [*]

  Mici: haha - náš panelák má 40 bytů - všechny si postupně pozvu na kafe V některejch bytech se lidi střídaj pomalu co měsíc, furt někdo stěhuje majetek a sousedi jen "sledujíce"

  superkarma: 0 30.05.2005, 14:29:12
 3. avatar
  [6] Vivian [*]

  Mici: na tohle já asi nemám žaludek

  superkarma: 0 30.05.2005, 11:16:43
 4. avatar
  [5] Žábina [*]

  Aja: taky máme sousedku Zdeničku několikrát do měsíce mi přinese klíče, které zapomínám v zámku....
  přesně ví kdy kam jdeme a i přibližnou hodinu návratu...tuhle jsme se chvíli zdrželi a už byla nervozní

  superkarma: 0 30.05.2005, 10:30:16
 5. avatar
  [4] Petronilka [*]

  Aja: Takový sousedky jsou nejlepší. My jsme takovou taky měli. Pravda vylezla na chodbu pokaždý, když přijel výtah, ale jako hlídačka byla spolehlivá

  superkarma: 0 30.05.2005, 10:13:48
 6. avatar
  [3] Aja [*]

  U nás se nejlépe osvědčila sousedka Zdenička Je tak brutálně zvědavá, že ví o všem, co se v baráku šustne...

  superkarma: 0 30.05.2005, 10:07:34
 7. avatar
  [2] Mici [*]

  Vivian: to je právě to, že musíš pěstovat ony zmiňované dobré sousedské vztahy. Abys určila totožnost lidí v baráku, je třeba si je všechny postupně pozvat na kafe a když slyšíš vrtačku, tak honem vyběhnout na chodbu a nabídnout svou pomoc Uvidíš, jak budeš oblíbená

  superkarma: 0 30.05.2005, 01:14:05
 8. avatar
  [1] Vivian [*]

  Já se ani tak moc nedivím těm případům, kdy "většina sousedů byla sledujíce" (kdo to konstruoval? ), jak se majetek nakládá...
  Kdybych viděla, že někdo cizí otevírá dveře sousedovic bytu, pravděpodobně bych nezaregistrovala nic podezřelého, jelikož prostě není v mých silách určit totožnost všech lidí v baráku, takže nemůžu tušit, jestli do bytu vstupuje soused, jeho nájemník nebo někdo z příbuzných nebo zloděj...
  A asi bych nic nezavětřila, ani kdyby se do těch dveří dobýval autogenem Když slyším z chodby vrtačku nebo nějaký podobný hluk, řeknu si prostě "Aha, sousedi zase něco rekonstruují," a dál to neřeším...

  superkarma: 0 30.05.2005, 00:28:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme