Jako každým rokem pořádá Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi již 8. vánoční umísťovací výstavu opuštěných koček, která se koná v neděli 3. 12. 2006 v Kongresové centru, Praha 4 od 10:00 do 17:00 hodin.

Hlavním cílem výstavy je najít nový domov pro kočky z útulků z celé ČR. Dalším záměrem je získat krmivo pro zvířátka, která na výstavě nový domov nenajdou, a zejména ta, která po vánočních svátcích do útulků přibudou. Proto je také vstupné jedna konzerva krmiva pro kočky.

Na výstavě si budou návštěvníci moci vybrat ze stovky koček a koťat všech barev a délek srsti. Ti, kdo mají speciální požadavky nebo doufají, že na výstavě najdou svou ztracenou číču, by měli přijít hned na začátku výstavy.
Kdo se přijde na výstavu jen podívat a přinést kočičkám dárky pod stromeček, toho prosíme, aby přišel po poledni a vyhnul se tak „ranní špičce“, která se na každé výstavě vyskytuje. Tentokrát jsou však prostory opravdu dostatečně velké.

Umísťované kočky budou mít zdravotní atest od svého veterináře + projdou zdravotní prohlídkou veterináře na místě. Samozřejmé je odčervení, kompletní vakcinace a u dospělých kocourů i koček kastrace.

Těšíme se na všechny milovníky zvířat - vítáme samozřejmě i ty, kterým soucit nedovolí projít výstavou a jen položí dárečky pod strom a zase odejdou.
Pomoci může kdokoli. Když si každý řekne „můj dvacetikorunový příspěvek nebo jedna konzerva nikoho nevytrhne, zůstanu doma,“ budou mít všechny kočky smůlu. Ale kdyby si každý Pražan řekl: „Dám 10 Kč a jednu konzervu,“ měli bychom 10 miliónů korun a milión konzerv. O tom to je – pomáhat můžeme jen všichni společně.

Bližší info : Petra Soběslavská:   www.kocici-utulek.cz


Milá paní Petro,
dnes jste se nám skoro trefila do tématu. Jenom s tím rozdílem, že opuštěnými a bez domova nejsou kočky, ale lidé. Vyzýváte k pomoci, k tomu, aby lidé nebyli lhostejní k opuštěným němým tvářím.
Neodpustím si otázku. Kdyby někdo vyzval, aby každý Pražan dal 10 Kč a konzervu pro bezdomovce... dala byste?

 

Reklama