Domácnost

Dejkusplacák

Když jsme se sestrou byly malé, děděček (bohužel již není mezi námi :( ) nám vyprávěl moc pěkný příběh. Byl napůl strašidelný, takže jsme se i bály a krčily se na gauči :-)

Příběh o dejkusplacákovi
Dědeček vyrůstal na Horkách, v malé vesničce, a s ostatníma dětma si chodil hrát na louku, do lesa... Maminky jim na svačinu s sebou balily škvarkové placky. Jednoho podvečera se z křoví opodál, co si hrály, ozvalo: "Dej kus placky, dej kus placky..." Děda s ostatními začali utíkat domů, s hrůzou v očích, co že to bylo za strašidlo! O několik dní později se vše opakovalo. A po pár dnech zase a zase, až dědu napadlo, že do křoví hodí škvarkovou placku od maminky :) A od té doby dejkusplacákovo volání nebylo tak naléhavé a strašidelné, protože kluci pro něho vždy jednu placku měli připravenou :-).

Takhle to zní jak sranda, ale kdybyste dědu slyšeli, jak to vyprávěl... hlavně to dejkusplacákovo naléhání.... Nejdřív potichoučku, dej kus placky, dej kus placky...
Potom víc nahlas, Dej Kus Placky, Dej Kus Placky... A pak to začalo!
DEJ KUS PLACKY! DEJ KUS PLACKY!  :))))))))))))))))
-- 
Hezký den přeje benynka
   
05.05.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Žábina [*]

  velmi sugestivní, úplně vidím jak to dědeček vyprávěl

  superkarma: 0 05.05.2005, 14:44:01
 2. avatar
  [1] Mab [*]

  Taky jsem milovala pohádky, které nám četl děda. Ten jeho přednes, to bylo divadlo. Já milovala pohádku o Jenoféfě. Ta když pronásledovala svou oběť, tak na ni křičela: "Dej mi voly (koně, husy - prostě co bylo) nebo tě sním i s chlupama."

  superkarma: 0 05.05.2005, 14:38:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme