Rodina

„Déjà vu mám často," píše čtenářka Karinečka

S pocitem déjà vu se někdo ještě vůbec nesetkal, ale jiní ho prožívají často. Svoje zkušenosti mi k dnešnímu tématu dne zaslala čtenářka Karinečka, která patří do té druhé skupiny lidí...

Často se vám opakuje nějaká situace? Často něco prožíváte znovu? Pak jste pravděpodobně zažila déjà vu. Čtenářka Karinečka tenhle pocit dobře zná - můžete si o tom přečíst v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Krásný den všem. Tak tenhle pocit, že jsem tutéž situaci již někdy prožila, nebo naprosto přesně vím, co by mělo následovat dál, znám celkem dobře. Většinou přijde naprosto bez varování, kdy v určitém momentě jako bych se v myšlenkách přenesla úplně někam jinam, v situaci, která není ničím výjimečná. Téměř vždy se tenhle pocit točí kolem dětí, když spolu například o něčem mluvíme, najednou mi hlavou proběhne, že přesně takhle to už někdy bylo a mám nutkavou představu, že vím, co se stane dál. Není to moc příjemné, většinou mám špatný pocit, že se něco stane. Naštěstí se zatím nic nestalo, ale v ten daný moment si to hlava nenechá vysvětlit.
Jen jednou jedinkrát jsem již ráno měla pocit, že ten den jsem už jednou prožila a v makovičce se mi neustále vracelo, že den skončí špatně, pořád mi tam probíhalo, že dcera přestane vidět, že to prostě vím. Ale protože jsem takové představy mívala celkem často a nikdy se nic nestalo, snažila jsem se takové myšlenky vytěsnit. Až večer toho dne dcera přišla, že ji bolí hlava a je jí špatně. Byla tehdy dost malá, sotva pořádně mluvila a najednou bez varování přišly křeče. Ani jsem si v ten moment nevzpomněla na myšlenky celého dne až do doby, kdy jsme sanitkou frčely do nemocnice, dcerka se již probírala ze záchvatu křečí, byla zmatená, nevěděla co se děje a jenom pořád dokola opakovala, že nic nevidí. Doktor v nemocnici ji pořádně prohlédl a zkonstatoval, že porucha vidění při křečích opravdu proběhla. Naštěstí se po pár hodinách stav zklidnil a dcerka je naprosto bez následků, ale od té doby se takovýchto situací bojím.

Karinečka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Déjà vu

 • Prožila jste někdy déjà vu?
 • Jakou situaci byste chtěla prožít znovu?

Dnes je téma dvojí. Předpokládám, že většina z vás (i když se možná mýlím) se s jevem déjà vu nesetkala, milé čtenářky. Budu ale rád, když mě vyvedete z omylu a napíšete mi své zkušenosti s tímto jevem. Pokud jste ale skutečně déjà vu nikdy neprožila, můžete přispět i tak: Napište mi, jakou jednu konkrétní situaci byste v životě ráda prožila znovu a proč - důvody mohou být různé, například byste se ráda zachovala jinak, anebo to bylo něco tak nádherného, že byste to chtěla zopakovat. A samozřejmě mám pro vás připravený malý dárek, tedy pro jednu z vás, která k tématu přispěje; dárkem je krásná pikniková sada s příborem a prkénkem, viz obrázek níže. Chcete-li mít šanci, získat tuto sadu, napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu na e-mailovou adresu níže.

pic

Rychloturnaj v piškvorkách

Dnes hrajeme Rychloturnaj v piškvorkách. Více na následujících odkazech...

   
31.01.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Léthé [*]

  átéčko — #8 no dyť... o tom mluvím. Je to vždy jen chvilkový pocit, že tohle již bylo a je to způsobeno ze zpožděným přenosem z jedné hemisféry mozku do druhé. Prostě občas se ta informace zasekne a do té druhé hemisféry se dostane ze zpožděním a ty máš pak takový pocit, že kdys jsi to již zažila....jasné že "kdysi", ale jen o nějakou sekundu dříve, jenže to tě ni nenapadne. Takže podle mě je to tak, nic víc bych v tom nehledala.

  superkarma: 0 01.02.2011, 00:59:15
 2. avatar
  [9] daddyska [*]

  to je vážně děsivé...já prožila jen pár prchavých okamžiků, které nikdy nic neznamenaly... jen mi přišlo, že to samé se už odehrálo

  superkarma: 0 31.01.2011, 20:11:52
 3. avatar
  [8] átéčko [*]

  Léthé — #6 To je, když víš přesně, co v následující chvíli přijde a máš pocit, že tohle, úplně přesně, už jsi jednou prožila.

  1. na komentář reaguje Léthé — #10
  superkarma: 0 31.01.2011, 17:44:00
 4. avatar
  [7] Vera.Macík [*]

  Léthé — #6 jak říkáš a navíc bych řekla i "instuice". Sml67 To znám, občas na ni u mně také dojde. Sml30

  superkarma: 0 31.01.2011, 17:34:55
 5. avatar
  [6] Léthé [*]

  i já jsem ráda, že vše dopadlo dobřeSml59ale tento příběh není Déja vu. Děja vu je chvilkový pocit, tohle je spíš o předtuše a tušení, nějakém šestém smyslu, které maminky mají.

  1. na komentář reaguje Vera.Macík — #7
  2. na komentář reaguje átéčko — #8
  superkarma: 0 31.01.2011, 14:52:37
 6. avatar
  [5] mio [*]

  karinečka — #4 aha Sml16

  superkarma: 0 31.01.2011, 13:41:52
 7. avatar
  [4] karinečka [*]

  mio — #3 ale byla,jen toho času není tak moc,tak vždycky jen nakouknu a zase letímSml16

  1. na komentář reaguje mio — #5
  superkarma: 0 31.01.2011, 12:10:44
 8. avatar
  [3] mio [*]

  Kdo by se nebálSml15. Hlavně, že vše dobře dopadlo Sml67

  Karinečko, jsi tu nějak dlouho nebyla, že?

  1. na komentář reaguje karinečka — #4
  superkarma: 0 31.01.2011, 11:24:27
 9. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  No potěš, to bych se husí kůže z  déja vu už nezbavila. Hodně zdraví dceři:)

  superkarma: 0 31.01.2011, 10:59:42
 10. avatar
  [1] delfi.na [*]

  jejky, ještě, že to mělo dobrý konec Sml79

  superkarma: 0 31.01.2011, 10:28:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme