Do titulku jsem vybrala přirovnání, které mám moc ráda. Tentokrát se vztahuje k manželovi pisatelky s nickem DCOlga. Tento dvoreček však rozzářil dobře zvolený nákupní dárek. Více již v příspěvku.

Hezký páteční den všem,

Protože za měsíc máme Vánoce, tak se snažím něco už nakoupit. I když jak se znám, ještě týden před Vánocemi budu lítat a stále něco shánět.

Ráda vzpomínám na Vánoce, když byly děti malé (dnes už jim je přes 30). To se dárky kupovali krásně. Stačili drobnosti, hlavně aby bylo hodně balíčků. Stejně nakonec to vyhrály balící papíry a první Vánoce dcera mezi nimi spokojeně i usnula. U syna zase největší hit byla oranžová plastová sklápěčka (v té době ji měl asi každý kluk). Tu musel dostat i do postýlky. Sice obtížně se tam už vešel on, ale to nevadilo.

Dnes je to jiné. Protože jsou dospělí, tak vždy chci inspiraci na dárky. Samozřejmě nedostanou jen to, o co si řeknou, to by nebylo žádné překvapení, ale tvoří to základ. Syn se před týdnem přestěhoval do vlastního bytu, takže možností na dárky je hodně.

S manželem se vždy dohodneme, co si vzájemně koupíme. Po více než 30 letech manželství už žádné překvapení neděláme. Ale vloni jsem si vymyslela, že mu koupím pivní sklenice. Ne že by byl nějaký velký pivař, ale jedno pivo si denně doma dá. Asi 2 roky předtím v jedné restauraci na Slovensku dostal pivo do tvarované sklenice (nahoře širší, dole užší) – takové jak dle průzkumů se z ní pije podstatně rychleji než z klasické pivní. Liboval si, jak se mu dobře drží v ruce, tak jsme si jednu „vyškemrali“ v restauraci. Doma se mi ji při mytí samozřejmě podařilo rozbít.Tak byl nešťastný jak šafářův dvoreček. Řekla jsem si, že přece takové sklenice se musí dát sehnat a začala jsem hledat na internetu. Mise byla úspěšná, a abych měla co rozbíjet, objednala jsem jich hned 6. Balík dorazil už měsíc před Vánocemi, ale neotevřela jsem ho. Chodil kolem jak mlsný pes, protože jsem mu řekla, že je to překvapení pro něj, ale vydržel až do Štědrého večera. Měl radost a já také. Zatím se mi nepodařilo rozbít ani jednu, tak snad to vydrží.

Letos taky něco vymýšlím, ale budu potřebovat pomoc syna. Až takový technický talent nejsem, tak věřím, že mu společně zase připravíme překvapení. Zaslouží si to, protože je v práci denně 12 hodin a ještě soboty.

Jinak dárky kupuju mimo manžela a dětí ještě oběma matkám (otcové už nežijí) a sestře. Nic honosného ani hlouposti. Vždy něco použitelného, ale musí to potěšit.

Šťastnou inspiraci a příjemné shánění dárků přeje

DCOlga

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

A jsou ty pivní sklenice opravdu nerozbitné? Ne abyste si brali příklad z „Pelíšků“ a „flákli“ s nimi o zem )) I když kdo ví, taková pivní sklenice by měla něco vydržet.
Povedený příspěvek i pěkný přístup k nakupování dárků. Děkuji, že jste napsala.
Přeji krásný předvánoční čas
Saša

Téma dnešního dne: Už kupujete vánoční dárky?

 • Máte už nějaké nakoupeny?
 • Řídíte se přáním svých dětí? (dospělých)
  nebo kupujete dle vlastního uvážení
  A také dle finančních možností
 • Nakupujete s předstihem nebo na poslední chvíli?
 • Kupujete všem příbuzným, nebo jenom některým?
 • Kupujete i svým kamarádkám a známým?
 • Kupujete na objednávku, přes internet nebo osobně?
 • Líbí se vám vánoční nákupní atmosféra nebo ji považujete za nákupní šílenství?
 • Pro koho máte dárky nakoupeny nejdřív?

O nákupech vánočních dárků, na které máte už nejvyšší čas
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: dámským parfémem od firmy Avon / CITY RUSH

parfem

Reklama