Země, měst, moře, jméno... Možná že na tuhle hru myslelal čtenářka DCOlga, když tvořila svůj nick do našeho magazínu...

Přečtěte si vyprávění čtenářky DCOlgy nejen o její přezdívce...


Dobrý den všem,
 
Když jsem objevila Ženu - in a chtěla se zaregistrovat, tak jsem taky narážela na problém, že všechny nicky, co mě napadli, byly už obsazené. Nakonec jsem zvolila variantu jména a města, kde bydlím a to se povedlo.
Co se týče přezdívek v naší rodině a okolí, tak se nějak neujaly.
Ale na dvě přezdívky si vzpomínám - Emil a Unkas.
Emil říkali mému manželovi. To jsem celkem i chápala, protože vzhledem k našemu věku, tak v  dětství byl hitem robot Emílek. A protože manžel je „šťoura“, který když si něco koupí, tak se tomu nejdřív musí podívat „do střev“, pak to složit a až teprve je spokojený, tak jsem to chápala. Dnes už si nikdo ani nevzpomene, že mu říkali Emil, ale ta záliba kupovat si různé „hračičky“ a nejdříve vše rozmontovat mu zůstala. A po více než 30-letém manželství už jsem to vzdala a ani nekomentuju jeho „zálibu“.
Unkas celé roky říkáme jednomu kamarádovi. Když jsem ho poznala, tak už několik let mu tak říkali. Vzhledem k tomu, že to je neobvyklé jméno, tak mě samozřejmě zajímalo, co to znamená. Když jsem se ptala autora přezdívky, proč mu tak říkají, odpověď byla: „Podívej se na něj. No prostě Unkas.“ Předpokládám, že vůbec nevěděl, co to slovo znamená. Až po několika letech jsem se z pohádky dozvěděla, že Unkas byl indiánský náčelník. Žádné vůdcovské vlastnosti na něm nepozoruji, ale přezdívka zůstává.
 
DCOLGA

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

Přispěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední dnešní novince se dozvíte, kolik čtenářek se bude podílet na speciálním bodovém balíku 321.123 extra bodů do listopadové části naší Věrnostní soutěže a kolik tedy každá znich bodů obdrží...

listopad.jpg

Reklama