Krásný pubertální den! Tak nevím, jestli psát o sobě nebo o strachu z budoucí puberty mého syna. J… ale protože je zbytečné obávat se něčeho dopředu, začnu takhle:

 

          Začalo to před 26 lety, kdy se dvěma zamilovaným lidem narodila tolik chtěná dcerka po dvou synech. Byla třetí v řadě a poslední v rodě, a tudíž měla výsostné právo téměř na cokoliv. Neřekla bych, že byla rozmazlená a zneužívala toho vůči bratrům, ale samozřejmě se k ní rodiče chovali trošku jinak. Byla usměvavým a bezproblémovým dítkem. Ve třech letech už uměla tančit zdejší tance a rodiče na ni byli táááák pyšní.

 

          Když dívka dospívala, začínala být čím dál tvrdohlavější, sebemenší dotaz rodičů ji dokázal nadzvednout ze židle a reagovala jako vosa. Často odmlouvala, rodiče jako by byli z jiného světa… nebo ona?!?  Stále jinde bezproblémová, ale doma nesnesitelná. Dosud se divím tomu, že na ni v dospívání nevztáhli ruku. Až jednou dívka potkala toho „pravého“ pro život. Po čase se za něj provdala, měla dítě a dodnes žije šťastně.  Rodiče z něho byli nadšeni. Rozuměli si i s jeho rodiči, no prostě idylka. Najednou rodiče s dcerunkou našli společnou řeč a doteď říkané NE jakoby náhle neexistovalo. Že by dívka zmoudřela, nebo rodiče rezignovali? 

 

          Ať už to bylo jakkoliv, jednoho se dívka obává… že její dítko bude v pubertě po ní a že ona nebude mít takovou trpělivost, jakou měli její rodiče s ní.

 
Přeji hodně trpělivosti, anebo ještě lépe - bezpubertálních dětí!

Zdraví, dosud v něčem pubertální, Heduš J


Milá Heduš, díky za pohádku s dobrým koncem. Zaujal mě vás postřeh „jinde stále bezproblémová, doma nesnesitelná." To je myslím docela častý jev. „Vy máte ale štěstí, ta vaše holka je prostě skvělá," rozplývá se maminka kamarádky, u které vaše dcera strávila víkend. Je tak zdvořilá a ochotná, hned se nabízí, že umyje nádobí, a o všem se s ní dá mluvit. Ne jako ta moje..." A vy marně přemýšlíte, čí dítě tam vlastně bylo a kde se zatím schovávalo to vaše...


(Soutěž: 3 - během)

Reklama