Obětí kapesních krádeží a loupeží jsem se stala 2x a moje sedmnáctiletá dcera se stala obětí loupežného přepadení 1x.

Poprvé mi romové strhli z krku zlatý řetízek, stalo se to v neděli odpoledne kolem 14.00 hod. (je to už 5 let) a já jako poškozená jsem pak strávila na policii celé nedělní odpoledne - do 17.00 hod.

Pachatele sice po měsíci našli, ale bohužel v době spáchání trestní činnosti jim nebylo ještě 15 let, takže případ byl odložen. Paradoxem je, že jeden (pachatelé byli 2) z pachatelů měl 15 let o 2 dny později, než mě oloupil.

Před měsícem jsem v tramvaji přišla o peněženku s 1000 Kč. Naštěstí doklady v peněžence nenosím, tak jsem krádež ani nikam nenahlásila, musela jsem se smířit se ztrátou peněz. Taky to byla shoda okolností, protože jinak tak velké částky s sebou nenosím, ale protože jsem potřebovala rozměnit tisícovku, musela jsem si ji vzít.

Dcera byla loupežně přepadena 30. srpna 2006 - obklopila ji tlupa asi dvanácti cikánů (kolem 10 let) a začali ji obtěžovat, sápali se na ni, až jí nakonec vytrhli z ruky kabelku. Bohužel, měla v ní všechny klíče od bytu, občanský průkaz, tramvajenku s novým kuponem už na září a úplně nový (týden starý) mobil, škoda minimálně 6.000 Kč (výměna nového zámku v bytě, výměna zámku ve společných prostorech domu, mobil v hodnotě 4.600,- pořízení nového OP + fotky, pořízení nové tramvajenky na září).

Sice je honila, ale oni měli štěstí a stihli naskočit do tramvaje, dcera utíkala i za tramvají, ale bohužel neměla šanci. Nejhorší je její zkušenost z toho, že i když okolo bylo hodně lidi a ona křičela, nikdo si jí nevšímal a nikdo ji nepomohl, třeba jen tím, že by byl některého toho cikána chytil. Stalo se to v Brně v podchodu u nádraží směrem u schodů na Josefskou ulici.

I když pak na fotce poznala pachatele, policajti ho i vyslechli, ale ten se samozřejmě nepřiznal, tak řekli, že bohužel nemůžou dál nic dělat. Byl to žák ze školy, ve které pracuji.
Myslím, že právě Brno drží prim v kapesních krádežích, které dělají malí, a tím pádem zákonem nepostižitelní cikáni.

Děkuji za váš čas, který věnujete tomuto mému článku o zkušenostech s kapeními zlodějmi a loupežníky.

D. Maronczaková


A my děkujeme za dost alarmující příspěvek. Kriminalita mládeže je přímo na samostatné téma a někdy se k němu určitě vrátíme. Snad už budete mít štěstí a nic se vám už nestane.

Reklama