Vztahy

Dcera svádí mého přítele

 

Když člověk občas kouká na televizi, co se všude děje, je rád, že žije v zapadlém městě na východě Čech životem klidným a spokojeným. Teda alespoň jsem si to myslela.

Ale po pořádku. Vdávala jsem se poměrně dost mladá a v devatenácti už byla na světě naše starší dcera. Dva roky poté se narodil syn a my si žili jako spokojená rodinka. Až do první manželovy nevěry. Vždycky jsem hlásala hrdě do světa názor, že jakmile mi muž “zahne”, tak je to definitivní konec.

Jinak už člověk hlásá s dvěma malými dětmi. Ale odpustit jsem nedokázala. Hádka střídala hádku, byla jsem podezřívavá vůči každé ženě, se kterou se jen bavil, hlídala ho na každém kroku a dělala mu žárlivé scény. Trpěla jsem já, on i děti. Takže jsme se nakonec rozhodli vztah přeci jen ukončit.

Dlouho mi trvalo, než jsem zase dokázala věřit mužům, než jsem se zamilovala. Děti zatím rostly a dnes je dceři sedmnáct a synovi patnáct let. A já si našla prima chlapa, se kterým si rozumím, který má úžasný vztah k dětem a ony mají rády jeho. Po roce a půl chození se k nám nastěhoval a my zase tvoříme harmonickou rodinku.

Mně se podařilo získat práci, po které jsem roky toužila a do které jsem se vrhla s nadšením a zápalem a ani mi nevadily odpolední služby, kdy jsem se vracívala domů až po jedenácté večer. Život se vrátil do starých, dobrých kolejí a já si ho užívala plnými doušky. Avšak jen do chvíle, kdy se mi můj přítel svěřil s tím, že má dcera se ho po večerech, kdy jsem v práci, snaží svést.

Samozřejmě, že jsem tomu nechtěla věřit, myslela jsem si, že si vymýšlí, že to by mi má vlastní krev nikdy neudělala. Ale začala jsem Sandru více sledovat. A ejhle, vyměnila pohodlné tričko a o dvě čísla větší trenky na spaní za vyzývavé, saténové košilky, nezřídka si něco zapomněla zrovna ve chvíli, kdy už byla polonahá v koupelně a musela se pro to vrátit, samozřejmě, že kolem přítele. U televize, kde dokázala dřív vydržet do tří do rána sledováním jakékoliv hlouposti, náhle usínala a jakoby ve spánku se skládá do klína mému partnerovi.

Tomu je její zájem nepříjemný, takže jsme se dohodli, že to společně budeme řešit. Promluvíme s ní a já absolutně nemám tušení, co jí k tomu říct. Byl jste někdo někdy v takové situaci? Poradíte?

 

Alena

 
   
05.10.2005 - Láska a vztahy - autor: Eliška

Komentáře:

 1. avatar
  [59] Dudlajlama [*]

  Ach jo, tyhle Lolitky , lezt polonaha na klin nahradnimu tatinkovi v sedmnacti letech ? To si dovedu predstavit tak jedine pri "mentalni nedostatecnosti". Jenze, co kdyz on se o tom nezmini pritelkyni a divenka se z jeho odmitani nafoukne a rekne to obracene, ze on svadi ji, kdyz maminka neni doma . Vzdycky jsem nadavala Kulinskemu a v jeho pripade stala na strane tech divenek, na jednu stranu se mu ani snad nedivim, jak ma jeden chlap takovy napor vydrzet?

  superkarma: 0 06.10.2005, 01:11:07
 2. avatar
  [56] *Kotě* [*]

  106: 52 sobec je to

  superkarma: 0 05.10.2005, 23:28:10
 3. avatar
  [50] risina [*]

  Nyotaimori: No idíš, moje dcery obě - tak kolem 8-12 let (tj. ta mladší ještě teď). A pak u té starší přišlo období "nedotýkej se mě". které bylo posléze vystřídáno laskavým pohlazením z její strany a radami typu "tatine, něl bys zhubnout". A běžně se ptá táty i bráhcy, jestli jí nejaké obelčení sluší a jestli je v něm přitažlivá.

  superkarma: 0 05.10.2005, 21:52:30
 4. avatar
  [47] risina [*]

  Jupíí: V určitém věku si holčičky na tatíncích opravdu "trénují", jak na chlapy, ale v 17 a půl se mi to zdá troch pozdě...

  superkarma: 0 05.10.2005, 21:35:31
 5. avatar
  [46] o. u. [*]

  No, to vážně nebude lehký. Myslím ale, že na ni budete muset jít opatrně, protože puberta je spojená se spoustou přecitlivělosti, tak ať z toho pak nemá holka trauma, ale to vy ji znáte ...

  superkarma: 0 05.10.2005, 17:35:25
 6. avatar
  [45] Meander [*]

  Já jsem taky modré letadýlko Tatík rozhodně nebyl můj typ

  superkarma: 0 05.10.2005, 15:13:15
 7. avatar
  [42] Boženka [*]

  A proč jí to teda nezatrhne on, když mu to vadí? Bylo by hned hotovo, ne?

  superkarma: 0 05.10.2005, 15:05:34
 8. avatar
  [37] Jupíí [*]

  proboha , já nevím co tu řešíte, tohle snad dělají všechny holky. V určitém věku se učí zacházet s muži, a zkoušejí na co jak ti páni tvorstva reagují. Zkoušejí to i na vlastníhootce, prostě si najednou uvědomují svoji moc a sílu, kterou nad nimi mají. A není to osvádění, možná v tom ani není nic zas až tak sexuálního. Dcera taky byla s s mým mužem, jejím otcem, jeden čas prima dvojka , nedali bez sebe ani ránu, koukali spolu na telku a a řešili tajnosti. Myslím, si že to k životu patří. Jde o poměrně krátkou dobu, než holka potká sympatického spolužáka, ma kterém bude pokusničit dál .
  Hlavní problém , vidím v příteli, že to bere jako pokus o svádění, nějak moc sebevědomej, co si vůbec myslí . A holce bych nic neříkala.

  superkarma: 0 05.10.2005, 14:26:13
 9. avatar
  [36] tomáš [*]

  v mém předchozím zaměstnání si jeden začal se sekretářkou,velmi fešnou - a pak skončil s její dcerou! Mladší sice, ale mamka by se k němu hodila líp. Je to asi fičák, když ješitný chlap chytne jak stodola...

  superkarma: 0 05.10.2005, 14:18:01
 10. avatar
  [35] Kelly [*]

  novinka: přesně, na každé dítě se musí jinak ... a pouze rodič ví, jak na své dítko - kvítko ...
  Ještě mě tak napadlo, si jen představte, že by ta dcera svého otčíma obvinila z ... víte čeho. A to by byl potom mazec! Člověk nikdy neví, co se těm -náctiletým honí v hlavě. Střihne ji z toho, že si jí nevšímá, a je průser ...
  Každopádně bych řešila situaci hned ...

  superkarma: 0 05.10.2005, 14:16:27
 11. avatar
  [33] novinka [*]

  Kelly: přesně tak, to co funguje na tvoje děti, na jiné nemusí. Některé děti, čím na ně jdeš trvději, tím víc se zaseknout.Což vidím u dcery mojí kamarádky,když ji natrvdo něco zakáže, tak je konec, přestane se učit, fláká se, ignoruje ji atd atd. Ale pokud na ni jde od lesa, tak je to jakž takž.

  superkarma: 0 05.10.2005, 13:40:25
 12. [29] xenie [*]

  Kelly, Ivana.: to máte samozřejmě pravdu, jen mně občas zaráží ty výrazy, které tu občas na vlastní děti čtu... ale mně se to soudí, já děti nemám, tak to berte s rezervou

  superkarma: 0 05.10.2005, 12:49:06
 13. avatar
  [28] Ivana. [*]

  xenie: to není o tom že by ty děti člověka sraly, ale musí se trochu vychovávat jinak pak budou skákat po hlavě. Moje máti to takhle s e mnou taky tak praktikovala žádný chození kolem horký kaše a teď jsem jí vděčná. Nebýt mámy bůhví koho bych se tenkrát chytla

  superkarma: 0 05.10.2005, 12:25:49
 14. avatar
  [27] Kelly [*]

  xenie: své děti ne, pouze ty, co mají "vysokou školu vyčůraneckou" ... a mé děti mě neserou, rostou mi k radosti, to že jsem napsala, že se s ní nemažu znamená, že nechodím okolo horké kaše.
  Jsem člověk mírný, vstřícný a hodný. Mám ráda pohodu, ale pokud někdo hraje habaďuru, a to ještě formou "vysoké hry", kdy si v tomto případě hloupoučká dívčina neuvědomuje důsledky svých nerozvážných jednání, tak mluvím jasně, srozumitelně a důůůůůrazně, z očí do očí ... a tak, aby mne pochopila.
  Funguje to dokonale, u nás v rodině máme ve vztazích a i jinak, jasno ...

  superkarma: 0 05.10.2005, 11:58:31
 15. [26] Radka JS [*]

  Já bych navrhovala, ať sní promluví přítel. Nepřipomínat producírování polonahé děvy, skládání do klína apod. To ji jen poníží.
  Ať jí například řekne, že ji má rád jako vlastní dceru, kterou vždycky chtěl a že když bude potřebovat poradit jak na kluky ať se na něj bez problémů obrátí. Je prostě v tom věku.
  Určitě se to vyřeší, ale jako matka bych do toho určitě nevstupovala, mohlo by se to ještě zhoršit.

  superkarma: 0 05.10.2005, 11:37:19
 16. [25] xenie [*]

  Kelly: lidi co nazývají své děti "smrad jeden" a "s dcerou s nemažu" - fujtajbl, proč ty děti máte, když vás tak s...rou ?

  superkarma: 0 05.10.2005, 11:29:57
 17. avatar
  [24] *daisy* [*]

  No, tohle chce opatrnost, muze byt, ze jen zkousi "co to udela", ze si vlastne ani neuvedomuje, co to vlastne provadi (v jejim veku jsem mnohdy ani nemela poneti, co svym chovanim vzbuzuju v chlapech ) Takze bych sla na to s tim, ze bych zkusila nejdriv opravdu predpokladat, ze ji to proste nedochazi, at pritel zkusi rict, ze je mu neprijemny to jeji poletovani polonaha, skladani se ji na klin a tak... Ale nestavela bych to tak "ty jedna potvoro, ja vim, ze me/mi ho/ svadis, tak toho okamzite nechej", to by fakt asi neslo prejit jen tak a rozhodilo by to vztahy , a mozna ze je v tom opravdu nevinne, proste blbuska, ktere nedochazi

  superkarma: 0 05.10.2005, 11:23:46
 18. avatar
  [23] Kelly [*]

  Sjela bych ji jak režným kartáčem, smrad jeden , žádné cavyky bych s ní nedělala, když je taková naivní a hloupá vypočítavá husa ... kurňa, to jsem se zase nas...
  Doma mám stejně starou dceru a vůbec se s ní nemažu ... a vztah nám jen kvete. Ono totiž ti naši milánkové občas potřebují prozřít, ve svém věku občas ujedou a myslí si, že sežrali celý svět a všichni jim leží u nohou .
  Možná mám radikální názor ... ale já už taková jsem
  Teď si přečtu vaše názory ...

  superkarma: 0 05.10.2005, 10:52:44
 19. avatar
  [22] zn0uz4 [*]

  pokud se ho snazi svest - snazi se. je na nem, jestli se necha nebo ne. ocekaval bych, ze ne, je-li to vhodny partner a verny. dcera si jen potrebuje dokazat, ze se libi, nerikal bych ji nic, sama prijde na to, ze druha strana to proste neprijima a necha toho. nedokazu si predstavit to promlouvani pritele s dcerou - stylem "hele, miluju tvoji mamu, tebe nechci, jsi sice pekna, ale moc mlada atd".. to ji jen urazi, bud se do sebe stahne uplne a bude ho nenavidet, nebo to bude zkouset dal. proste bych ji nechal - kdyz da hlavu do klina, tak vstat a jit neco na chvili delat, kdyz se bude producirovat polonaha, zakryt si oci nebo odvratit hlavu. a vydrzet, pionyre ;))

  superkarma: 0 05.10.2005, 10:49:06
 20. avatar
  [21] Žábina [*]

  taky si myslím že nějaké ztrapňování je zbytečné, ať si s ní prostě promluví oba najednou a určitě řešení najdou

  superkarma: 0 05.10.2005, 10:40:53
 21. avatar
  [18] Luciš [*]

  No holka to může zkoušet, ale ten chlap by měl mít rozum. Říkat jako matka nějaké náctileté po činu, jak si mi to mohla udělat

  Jsem pro, aby jí ukázal zatím lehce hranice, matka by se do toho neměla nikdy míchat pokud mladé chlap podlehne, tak by měla být ráda, že se ho zbavila, kdyby to nebyla ta mladá, tak by to byla jiná

  superkarma: 0 05.10.2005, 10:17:01
 22. [17] xenie [*]

  Reneta: dost drsný postup...a nastane otevřené peklo mezi dcerou a přítelem, kteří dají aleně dilema : bu´d jeden nebo druhý...což je přesně to, čemu se chce vyhnout

  superkarma: 0 05.10.2005, 09:52:06
 23. avatar
  [16] Suzanne [*]

  F@un: kdyby tohle řekl, tak bych ho považovala za hulváta, sorry.
  Jinak bych zachovala presumpci neviny a víc bych s ní mluvila. Třeba se prostě jenom tulí. A pokud je to tak, jak říkáš, bude jí muset přítel jasně vymezit prostor, může jí třeba říct, jak moc tě má rád, a že by ti to asi nebylo příjemný apod.

  superkarma: 0 05.10.2005, 09:47:24
 24. avatar
  [15] evita_ij [*]

  F@un: ad 4. že bych se před taťkou schválně producírovala a chtěla nějak vyjadřít od něj že jsem přitažlivá???Si děláš kozy ne?????!!!!!??????

  superkarma: 0 05.10.2005, 09:43:54
 25. avatar
  [8] gerda [*]

  já si taky myslím, že by jí to měl říct partner. Koneckonců - kolem něj se motá, on ať to řeší. Od mámy by to brala jinak. Bůhví, co tím vlastně sleduje. Třeba to není ani tak svádění, jako projev žárlivosti na to, že už nemá mámu jenom pro sebe a snaží se takto hloupě všecko vrátit do starých kolejí. Každopádně to ale volá po zásahu. Kalí to rodinnou atmosféru. A vůbec - ten chlap je charakter, jiný by se možná nepřiznal, protože by to lichotilo jeho ješitnosti a bůhví, jak by to skončilo.

  superkarma: 0 05.10.2005, 08:18:54
 26. [3] Angel79 [*]

  Tak si s ni v klidu sednete a promluvte si ale pozor. Hned na zacatku zduraznete, ze mate divny pocit z toho a toho,ale ze to nemusi byt pravda! At ma Vase dcera pocit, ze ji hned neobvinujete.Date ji prilezitost jakoby vyklouznout a ona bude na oplatku priste opatrnejsi a poucena.

  superkarma: 0 05.10.2005, 03:12:31
 27. avatar
  [2] clarCa [*]

  já bych ještě pořád zachovala presumpci neviny - třeba si to holka ani neuvědomuje. Takže bych jí řekla, že je vám to nepříjemné z toho důvodu, že on není její otec a že když se večer opírá o cizího muže, tak to působí divně. A asi by bylo dobré, abyste u toho byli oba - aby nezůstaly pochybnosti o tom, že přiteli to je opravdu nepříjemné a že to není jen výmysl matky... ale mějte na paměti, že holka to vůbec nemusí dělat vědomě, tak ať v tom nenaděláte větší paseku, než tam doopravdy je. Zůstaňte u suchého oznámení, že je vám to nepříjemné a že by bylo fajn, kdyby přestala kolem poletovat polonahá a pospávat příteli na klíně. Košilky bych nekomentovala - třeba je ve věku, kdy zkrátka chce mít i v noci na sobě něco hezkého - nemusí to vůbec souviset s danou situací (nebo jen okrajově).

  superkarma: 0 05.10.2005, 00:37:23
 28. avatar
  [1] Mici [*]

  No mrška jedna Ještě že si chlap neužíval i s matkou i s dcerou... I když, kdo ví...

  superkarma: 0 05.10.2005, 00:33:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme