I čtenářka Iva K. přiznává, že si o prázdninách rodiče potřebují od dětí odpočinout. A má problém vysvětlovat, proč její děti nemůžou bydlet u babiček. Díky Ivo K. za příspěvek. Úplně jsem si vzpomněl na svoji babičku. Ta byla skvěle rozmazlovací…

Přeji krásné ráno Radkovi i milým Ž-ínkám.

Děti by se o prázdninách rozhodně neměly držet maminčiny sukně a jen co trochu povyrostou pomažou na tábory a k příbuzným. Jsem naprosto stejného názoru jako Radek. Dcera si balila čemodan už na začátku prázdnin a stěhovala se od jedné babičky ke druhé. Nejraději by tam byla celé prázdniny. V tomto máme docela výhodu. Jen pak musím po návratu utěšovat a vysvětlovat, proč se tam nemůže přestěhovat. Babička po malé nic nechce, jen ji rozmazluje a co si vezme do hlavy, snaží se splnit. Babičky jsou babičky a jsou prostě rozmazlovací.

Po několika letech jedeme konečně příští týden na dovolenou na jižní Moravu a děti bereme samozřejmě s sebou. Přece jen společné zážitky a čas bez práce dětem i nám jedině prospěje. Část dovolené strávíme u vody a část prochodíme po památkách a snad i poznáme nové lidi. Těším se na procházky v krásné přírodě s pohledem na vinice.

Na tábory a zvlášť ty příměstské půjdou obě děti jen, co nastoupím znovu do práce. Manžel moc pro tábory není. Má s nimi špatné zkušenosti z dětství, ale ten příměstský je  super kompromis. Jen ať se otrkají, ať se snaží se o sebe trochu postarat a začlenit se do kolektivu. Najít si nové kamarády a hlavně si vážit víc rodičů. Ať si zjistí, že to co jim projde u rodičů, by u jiným neprošlo bez rozbité pusy. Někdy je prostě taková škola života lepší než hodiny domlouvání a vysvětlování. A to, že si od nich pár týdnů odpočinu, není sobeckost, ale snaha zachovat si zdravý rozum a možnost si dát psychiku do pořádku. I rodiče někdy potřebují dovolenou od dětí.

Tak se mějte krásně a prázdniny si hezky užijte. Jak s dětmi tak bez nich.

Iva K.
Text nebyl redakčně upraven


Co děláte s dětmi o prázdninách?

  • Posíláte je na celé prázdniny pryč?
  • Chcete si je užít doma v klidu?
  • Jak jste to měly v dětství vy?
  • Mají si děti od vás a vy od nich odpočinout?
  • Jaký je pro ně nejlepší prázdninový program?
  • Máte v tomto shodu s manželem, přítelem, s babičkou či dědečkem?

Vše mi posílejte na redakční mail

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás za příspěvek, který mne nejvíce zaujme (neslučujte s tím, že s ním musím nutně souhlasit) odměním. A protože ženě nejen v létě sluší kytice, tak ji jedné z vás ještě dnes pošlu.

Reklama