Dojemný příběh se šťastným koncem zaslala k dnešnímu „chodeckému“ tématu čtenářka Zdenkar. Její dcera se narodila s otočeným chodidlem, ale dnes už může bez problémů chodit.

Přečtěte si příspěvek čtenářky Zdenkar k dnešnímu tématu. Zdenkar, smekám před vámi jako rodiči, i před dcerou - muselo to být těžké, jsem rád, že vše dobře dopadlo!


Dobrý a plačtivý den.

Na první krůčky své dcery vzpomínám pořád, byla to pro nás veliká radost. Dcera se narodila s vadou na noze. Měla přetočené chodidlo dozadu. Tenkrát v tom roce se takových dětí narodilo hodně, bylo to v sedmdesátých letech. Takže od narození jsme jezdili na rehabilitaci a vždy po třech týdnech jí nožku formovali a dávali do sádry. Když měla 1 rok, tak šla na první operaci. O nějakém chození nemohla být ani řeč. Do dvou let jenom lozila po čtyřech. Pak se konečně začala nožka spravovat a po druhé operaci, to už měla 2,5 roku, se začala na nožky stavět a dělat první krůčky. Dnes už běhá jako srnka. Druhé dvě děti už se vyvíjely normálně, a my jsme se z prvních krůčků radovali ještě dvakrát.

Čtenářkám přeji radost ze všech krůčků,
Zdenkar

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 20. září 2011: Jak se vaše dítě naučilo chodit?

  • Zavzpomínejte na váhavé dětské krůčky!

Své příspěvky formou příběhu zasílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Bylo to vaše malé velký chodec? A nestalo se mu v této souvislosti něco pozoruhodného? Za vůj příspěvek k můžete získat krásnou deskovou hru Včelky, kterou vydala firma Efko a je určena pro děti od pěti let. Chcete-li mít šanci hru získat, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

Uzávěrka: Příspěvek zasílejte nejpozději do 20. září 2011, 14.30 hodin.

Včelky

Reklama