Čtenářka Věrulinka to měla těžké, měl lítostivou dceru a tak po první zkušenosti její děti trávily prázdniny jen doma.  Díky Věrulinko za Váš příspěvek.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.


Děti a prázdniny, opět se musím vrátit do o hodně let zpět. Moje děti jsou již dávno dospělé, včetně vnučky, která letos oslaví 22 narozeniny.
Hodně let jsem byla s dětmi sama, jak se říká, samoživitelka. Která máma by nebyla ráda, když si mohla od dětí odpočinout a do práce chodit v klidu, že nemusí denně přijít z práce, honem vařit, honem prát, úkoly a vše okolo, však to znáte všechny ženy-in.
Nebylo tomu jinak ani u mne. Díky ROH, jsem pro dvě děti měla tábor za pakatel, o kterém si dnes maminky musíte nechat jenom zdát. Tři týdny, mě stály pro oba dva 400.- Kč.
Děti jsem vypravila a těšila jsem se, jak si užiji klidu, ale?
Od našeho podniku jezdili od ROH lidi pravidelně na kontrolu za dětmi, vozili jim dopisy od nás a různé věci, co děti zapomněly doma. Samozřejmě vozili zprávy z tábora, včetně dopisů od dětí.
Hned po prvním příjezdu jsme se my mámy vrhly na ně a tak co naše děti, záplavy otázek je neminuly.
Jako první si mě vzala kamarádka stranou a že by mě potěšila, říci jsem nemohla, byla jsem ubrečená po jejím sdělení. Synovi bylo 10 let a dcerce 7 let. Syn byl bezproblémový, prostě správný kluk, ale dcerka denně večer při usínání brečela, moc se jí stýskalo po mamince. Mohlo by se říci, že byla rozmazlená, ne v žádném případě nebyla, ale byla lítostivá, což bohužel zdědila po mně.
Kdyby tam byla sama, jela by domů, ale díky tomu, že tam byla s bráchou, nechali ho, aby každý večer byl u ní ve stanu, dokud neusnula. Ráno to bylo vše v pořádku s ní, přes den také, ale ty večery.
Tak, jak jsem se těšila, že si užiji klidu, že půjdu i za zábavou s kamarádkami, opak byl pravdou, ona brečela tam a já doma každý večer a už jsem se nemohla dočkat, až přijedou domů.
Až třetí týden přivezli zprávy dobré, že Věrka se uklidnila a už večer nepláče, ovšem já jim nevěřila, spíš jsem to brala, že mě uklidňují.
Konečně nastal den D a čekala jsem na návrat dětí. Huráááááááááá, byly doma a potvrdily mi oba dva, že třetí týden se Věruška zklidnila, ale rovnou mě žádala, maminko, prosím tě, já už nikdy nikam od tebe nepojedu.
A bylo po všem, raději byly doma, protože aby jel syn sám, nemělo cenu, naopak jsem potřebovala, aby mi mladší sestru hlídal.
Od té doby, jsem s nimi jezdívala sama a byl klid.

Zdraví Věrulinka a nikomu to nepřeji prožívat, to, co mi dětičky, tedy dcerka připravila, není to nic příjemného.
Text nebyl redakčně upraven


Co děláte s dětmi o prázdninách?

  • Posíláte je na celé prázdniny pryč?
  • Chcete si je užít doma v klidu?
  • Jak jste to měly v dětství vy?
  • Mají si děti od vás a vy od nich odpočinout?
  • Jaký je pro ně nejlepší prázdninový program?
  • Máte v tomto shodu s manželem, přítelem, s babičkou či dědečkem?

Vše mi posílejte na redakční mail

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás za příspěvek, který mne nejvíce zaujme (neslučujte s tím, že s ním musím nutně souhlasit) odměním. A protože ženě nejen v létě sluší kytice, tak ji jedné z vás ještě dnes pošlu.

Reklama