Ahojky všem, toto téma mi připomnělo vtip: Ptá se pětiletá dcerka těhotné maminky. Mami máš ráda to miminko v bříšku? No to víš, že mám, ho ráda. Stejně jako tebe. A holčička odpoví. Tak proč jsi ho snědla a mě ne? Když je v bříšku a já ne?  Na ten vtip si vždy vzpomenu, když potkám nějakou těhuli.

No a teď k tématu. Když byla moje pětiletá dcera zvědavá  a ptala se jak vznikají lidičky. Tak jsem jí vysvětlila, že z velké lásky taťky a mamky. Ve školce pak nakreslila obrázek – kde jsme já a taťka nahatý a držíme se za ruce. A vysvětlila to tím, že se máme moc rádi, a že chceme miminko. Já byla červená až na zadku, kde na to přišla? Možná něco takového viděla v televizi? Nevím.  

A pak se koukala na večerníček O krtečkovi a v něm byl příběh o zaječici, která otěhotněla a rodila. Opravdu v té pohádce bylo, jak se zaječici otevírá kačenka a z ní se vykutálejí zajíčci. Dcera se na to koukala s otevřenou pusou a já taky. Ale vzala to výborně. Jen se zeptala jestli je to u lidiček stejný, já poklepala hlavou na souhlas. Ona byla spokojená a odešla si hrát do pokojíčku a já trošku vyvalená, ale ráda ,že to mám za sebou.  

Od té doby se už neptala a je jí 14 let a myslím si, že hodně věcí ví a co neví, že se dozví od starších kamarádek a nebo se třeba zeptá mě. Uvidíme.

Text nebyl redakcí upraven.

Mluvíte s dětmi o sexu? Vzpomínáte si, jak jste se věci kolem sexu dozvídala vy? To je téma na dnešek. Stále ještě můžete psát na adresu

 redakce@zena-in.cz

 

Reklama