Rodina

Dcera je pro mě parťák

Vždycky jsem si přála mít velkou rodinu. Dopadlo to tak, že mám pouze jedno dítě – dceru, které bude zanedlouho 7 let.

Od malinka jsem k ní přistupovala jako k parťákovi, učila ji, jak je důležité dodržet slib, být ohleduplný a že je vše na dohodě. Samozřejmě že měla období, kdy nechtěla poslouchat a já se musela chovat jako vychovatelka, ale zvládali jsme to v podstatě sami.

První problém nastal ve chvíli, kdy měla jít dcera do školky. Nechtěla být beze mě. Nakonec si zvykla a pomalu se těšila do školy.

Letos chodí do 1. třídy a já vidím, jak moc jí chybí tolerance na jiné názory, jak moc žárlí, když se věnuji jiným dětem, zkrátka vše to, co umějí nebo musí umět, děti se sourozenci. Takže je náročné vysvětlování, když doma žádného sourozence nemá.

Je to náročné, ale každopádně pro mě je to parťák.

Vaše čtenářka maje

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Napište nám na redakční e-mailovou adresu: redakce@zena-in.cz svoje zajímavé postřehy a zábavné příběhy a historky, které jste s dětmi nebo se sourozenci prožili. Svoje texty můžete doplnit i jejich obrázkem.

Těšíme se na vaše příspěvky, které budeme v průběhu celého dne zveřejňovat, a ty nejzajímavější samozřejmě odměníme. Dnes je ve hře šampon Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky od Belle de Jour, a sérum Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou od Roberta L. Wolkeho Co Einstein vyprávěl svému holiči.

   
27.11.2009 - Děti - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [1] prece ja [*]

  ahoj. dlouho ses mi neozvala, je něco nového?

  jinak já mám děti velké 18a 20 a partáky jsou až ted.

  ve věku tvé dcery je to trochu nebzpečné, moje máma si ze mě taky snažila přibližně v tom věku dělat partáka, ale pro to dítě je to velice náročné a složité. potřebuje mámu , partáky si najde veškole.

  superkarma: 0 27.11.2009, 12:53:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme