Tak to jsou slova jedné slečny, která jsem nedávno zaslechla při jízdě vlakem. Nejdřív jsem si pomyslela, že má zvláštní rodiče, já budu ráda, když se dcera v dospělosti osamostatní a odstěhuje. Ale pak jsem pochopila a už se nedivím, protože slečna dodala: Nevím, proč mi to nedovolí, vždyť už mi bylo šestnáct!

To mě tedy dostalo. Bára (jak jsem také zaslechla) mluvila celou cestu a tak nahlas, že se to nedalo přeslechnout. Stěžovala si kamarádce a vůbec nechápala důvody rodičů, kteří chtějí, aby bydlela doma, aspoň dokud chodí na střední školu.

Přečtěte si také:

bydlet„Už je ukecávám docela dlouho, ale rodiče si pořád melou svou. Že jsem ještě mladá, že chodím na střední školu a nemám moc dobré známky, tak mě chtějí mít pod kontrolou, že bych se přestala učit úplně a že můj kluk Matěj není ten typ, který by mě ve škole podporoval. Prostě kecy.

Matěj je úžasný chlap, má super práci a krásný byt, občas u něj přespávám, když mi to naši dovolí. Hlavně o víkendech. Jsem pak ráda, že můžu celý víkend prolenošit, když v pátek a v sobotu večer paříme až do rána. To u našich spát nemůžu, mamka mě vždycky nejpozději v jedenáct vzbudí, abych neprospala celý den, a musím pomáhat vařit... A neexistuje, že bych byla do rána na diskotéce, to tak nejvýš do dvou, to je otrava.

Tak ráda bych se odstěhovala! Doma je to nuda. Ale naši mi to asi nikdy neodvolí. Nevím proč. Matěje znají, už jsem jim ho představila a doufala jsem, že když ho poznají, nebudou mi bránit s ním bydlet. Ale je to naopak. Naši jsou prostě divní, nechápou mě a vůbec mi nepřejí, abych byla šťastná...“

Konec už jsem neslyšela, protože slečny vystoupily z vlaku. Ale myslím, že to pokračovalo ve stejném duchu. No, šestnáctileté slečny asi často nechápou názory svých rodičů. Ale těm jejím se vůbec nedivím, Bára se mi zdála jako pěkné kvítko, tu bych radši měla doma nejméně do 18 let. A mimochodem, zapomněla jsem zmínit, že tomu jejímu příteli Matějovi je 36 let. Tím spíš bych trvala na tom, aby bydlela ještě nějaký čas doma.

Co vy na to?

Další články v našem magazínu:

Reklama