.

Dcera čeká dítě s „netáhlem“, přesto jsme za vnouče vděční

Vztahy

Dcera čeká dítě s „netáhlem“, přesto jsme za vnouče vděční

Doby, kdy rodiče mluvili do výběru budoucích partnerů svých potomků, nebo o nich dokonce rozhodovali, už patří dávno minulosti. Rodiče, o nichž bude dnes řeč, si myslí, že to mělo něco do sebe. Asi vás to zvedne ze židle, ale vžijte se do jejich situace.

Jejich dcera Hanka si vybrala evidentně špatně. Jako by vzala za vděk tím, co na ni ve vsi zbylo. Z té bídy zvolila to nejmenší zlo, i když její partner a budoucí otec dítěte, které čeká, je pěkný lenoch a „netáhlo“, jak se lidově říká.

lenoch

Zvláště otec nese hodně těžko, že partner jeho dcery je neuvěřitelný lenoch.

Nemá práci ani ji nijak intenzivně nehledá, věčně sedí u počítače, a když má něco opravit, trvá mu to věčnost. O to víc se musí těhotná Hana otáčet. Kromě zaměstnání vzala ještě práci navíc, aby vylepšila společný rozpočet.

Bydlí spolu ve venkovské chalupě, kde se topí kamny, a často je ji vidět, jak s kulatícím se bříškem seká dříví, nebo pracuje na zahradě. A její partner vyspává nebo čučí na televizi.

Občas dojde i na hádky a slzy, přesto s ním zůstává a těší se na společného potomka. „Není trochu divná?“ šeptají si lidé v okolí a nechápou, proč taková fajn holka skončila s tímhle týpkem.

Hančini rodiče jsou z toho zoufalí a nemůžou potenciálního zetě vystát. Jenomže mluvit dceři do života už dávno vzdali. Je dospělá a vždycky měla svou hlavu. Je jí už přes třicet a chce dítě. A tenhle chlápek je možná lepší než nic. No co, vždycky si uměla nějak poradit, práce se nebojí a na to, že partner není zrovna k dílu, už si asi zvykla.

A tak se rodiče snaží dceři spíš pomáhat než jí znepříjemňovat život výčitkami. Čas běží, a oni touží po vnoučátku. Přestože mají tři děti, už to vypadalo, že se ho nedočkají. Starší dceři táhne na čtyřicítku a dítě je v nedohlednu, nejmladší syn studuje a nemá ani přítelkyni.

A tak bude prostřední dcera možná jediná, která se postará o pokračování rodu. A to, že má doma pana lenocha, musí holt skousnout. I když by ji raději viděli vedle někoho jiného.

A kdyby to přece jenom nevyšlo, jejich dům bude pro dceru a vnoučka vždycky otevřený.

Čtěte také:

   
03.06.2015 - Láska a vztahy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [11] LadyZ [*]

  No proč né, ať si žijí pro nás nepochopitelný život, ale za čas tady může mladá nebo rodiče psát, jak je to hrozné a jaká je dcera chudák a dítě... No ale zase bude o čem psát a diskutovat. Lidi jsou nepoučitelný. Sml16

  superkarma: 0 09.06.2015, 11:15:57
 2. avatar
  [10] peetrax [*]

  LadyZ — #9 kdyz zaveli matersky pud, tak je leckdo v p..., jakkoliv to vypada z pohledu tech, kterym se to nikdy nestalo, nepochopitelne. Na druhou stranu - jejich zivot (y) , oni si je budou dal zit, i presto, ze to cizi lidi na netu nebudou chapat.

  superkarma: 0 06.06.2015, 02:24:56
 3. avatar
  [9] LadyZ [*]

  No tak jsetli je ji kolem čtyřicítky a baví ji to, tak proč né. Jsou takové ženy, hlavně když někoho má, nezáleží jim na tom, jen když vedle nich někdo dejchá.

  Takový je život - pro nás nepochopitelný. Sml15

  1. na komentář reaguje peetrax — #10
  superkarma: 0 04.06.2015, 11:21:05
 4. avatar
  [8] kobližka [*]

  Ježíšmarjááá...prej pokračování rodu... takhle ještě dneska někdo uvažuje??? To vypadá na nějaký zchudlý šlechtický rod,ne? Sml32

  No,možná,že Hanka patří k těm konopným ženám,nebo k nějaké jiné komunitě,kde žena dělá všem pro blaho muže,zastává i jeho práce a k němu vzhlíží jako k nějakému pašovi,kdo ví Sml80 ale asi je takhle spokojená.

  superkarma: 1 03.06.2015, 23:13:19
 5. avatar
  [7] Barbucháč [*]

  aspoň bude mít dobrej porod, když je takhle rozhejbanáSml57

  superkarma: 0 03.06.2015, 21:03:56
 6. avatar
  [6] hubajda [*]

  mam takovou kamaradku co chodi do prace a po praci jeste bere vse co jde aby trochu zlepsila financni stranku a jeji muz sedi doma a do prace nejde sotva vyjdou ale on sedi doma na pocitaci

  superkarma: 0 03.06.2015, 10:25:51
 7. [5] MaVy [*]

  Sml24kamarádka na tom byla podobně, pak se dítko narodilo, taťka s ním zůstal na mateřské a u toho začal dělat kolem domu, s nástupem do školky, šel najednou do práce a je jim fajn

  superkarma: 0 03.06.2015, 10:20:14
 8. avatar
  [4] hyenka [*]

  Miluju tyhle kecy o pokračování rodu! A za každou cenu. Myslela jsem si, že žijeme v Evropě a ve 21. století Sml80

  superkarma: 1 03.06.2015, 08:51:42
 9. [3] Rikina [*]

  gerda — #1 No jo, ale ta hanba! Aspoň teda z vyprávění lze usuzovat, že jsou ještě v tuzemsku místa, kde se taková věc neodpouští - mít dítě s někým neznámým za jednu noc, a veřejné mínění má docela sílu. Sml80 A každý není tak odolný, aby mu to bylo fuk, co o něm říká celá ves a půl přespolních. Možná je dotyčná paní takhle opravdu spokojená - vždyť dlouhá staletí bylo běžné, že ženy topily v kamnech, pracovaly na zahradě, případně na poli a kolem hospodářských zvířat, a k tomu měly ty děti... a zvládaly to. Sml80 Je to její život, vybrala si to tak, a rodičové správně činí, jestli jí do toho nemluví.

  superkarma: 0 03.06.2015, 08:49:54
 10. [2] lidicka [*]

  Byli jsme v podobné situaci, s tím rozdílem, že dcera ještě studovala VŠ, tudíž neměla žádný příjem. Po roce "povalování" skoro zetě mu můj manžel našel práci v jeho podniku. Už tam pracuje skoro 3 roky, snad mu to vydrží...Sml80

  superkarma: 0 03.06.2015, 05:50:51
 11. avatar
  [1] gerda [*]

  A já se ptám: stojí to všecko za to? Kdyby byla svobodná a pořídila si dítě za jednu noc s vytipovaným zdravým a inteligentním chlapem, nebylo by všem líp? Toto nepochopím, k dítěti budou mít na krku ještě "netáhlo".Sml80A jestli vnouček zdědí geny po tatíčkovi (on bude stačit i příklad chování a přebírání vzorců), tak to je opravdu výhraSml57

  1. na komentář reaguje Rikina — #3
  superkarma: 7 03.06.2015, 05:47:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme