Domácnost

Dávkujete správně přípravek na praní? Zapojte se do diskuse!

Praní prádla patří mezi běžné domácí práce, které zvládáme celkem s přehledem. Většina z nás se asi již dávno rozhodla, jestli bude prát v pracím gelu, prášku či zkusí nové prací tablety. Všechny dobře víme, že ještě před praním je potřeba roztřídit prádlo na bílé a barevné. Stejně tak je nám jasné, že na mohérový svetr nebo hedvábnou bílou blůzičku je lepší použít některý ze speciálních pracích prostředků. Ale jak je to vlastně s dávkováním? Víte, kolik pracího prostředku je třeba skutečně použít nebo dávkujete jen tak „od oka“? Možná vám teď zamotá hlavu i nový trend současného praní - koncentrované složení pracích prášků, který přináší novinka Persil Expert.

Čtěte etikety

persilKolik množství prášku či gelu máte na vyprání prádla použít? To se dozvíte z obalů jednotlivých pracích prostředků. Vyplatí se je pozorně číst. Je na nich totiž uvedena tabulka, která prozradí, jak dávkovat v případě, že máte mírně, středně nebo velmi zašpiněné prádlo. Zohledňuje také tvrdost vody. Standardně je toto dávkování určené pro pračku o obsahu 4 - 5 kg suchého prádla. Podle míry zašpinění je pak vhodné zvolit i prací program.

Kolik prášku a gelu?

Pro plnou pračku běžně zašpiněného prádla, na kterém nejsou žádné mimořádně odolné skvrny, vám postačí 100 g běžného pracího prášku. Pokud však budete prát s novým práškem Persil Expert, který je koncentrovaný, postačí vám pouze 80g! Jestliže dáváte při praní přednost gelu, máte situaci jednodušší. Pro vyprání jedné pračky dávkujte 75 ml gelu. A to i v případě, že budete používat nový prací gel Persil Expert.

Pereme pro lepší budoucnost

Současným trendem v oblasti praní prádla je používání koncentrovaných pracích prášků. Jsou totiž přínosnější jak pro životní prostředí, tak i pro spotřebitele. Jsou stejně účinné a vyperou stejné množství prádla jako dříve, ale jejich balení je o 20% menší. Mezi takové produkty patří Persil Expert, který právě společnost Henkel uvádí na trh. Ponechme nyní stranou všechny výhody, které přinášejí koncentrované prací prášky životnímu prostředí a zaměřme se na přínos pro nás, spotřebitele. Jednou z významných změn, která se nás v pozitivním smyslu dotkne, je dávkování.

Koncentrované prací prášky

persilTyto prací prášky vyperou stejné množství prádla při prací dávce o pětinu menší, než jak jsme byli doposud zvyklí. To znamená, že místo 100 g můžeme s Persilem Expert dávkovat jen 80 g pracího prášku s jistotou ještě lepšího výsledku praní. Nový koncentrovaný prací prášek Persil Expert má zároveň vylepšenou recepturu. Složení je účinnější, díky čemuž dosahuje dokonalé čistoty. Změna v složení se přitom týká pouze pracích prášků. Gely a tablety Persil Active Tabs jsou již koncentrované.

Změna zvyklostí

Při dávkování koncentrovaných pracích prostředků Persil Expert budete muset změnit své zaběhnuté zvyky. Můžete sice používat stejnou odměrku jako dříve, ale odměřujte o 20% méně prášku než u běžných prostředků.

Nenechte se zmást!

U koncentrovaných pracích prášků přestává platit, že čím je balení větší, tím je praní výhodnější. V každém případě se již neřiďte pouze gramáží, ale spíše počtem praček, které s pracím práškem vyperete. Nenechte se zmást tím, že je najednou menší balení pracího prášku za stejnou cenu. Rozhodující je prací síla, která se skrývá v koncentrovaném a tedy účinnějším pracím prostředku. Rozhodně nedochází k disproporčním změnám velikosti balení a ceny.

Chyby v dávkování

 • Nadměrná dávka pracího prostředku

Při nadměrném dávkování pracího prostředku se není třeba obávat přímého poškození textilií. Pocítí to však vaše peněženka a životní prostředí. Čistší než s doporučeným dávkováním od výrobce prádlo nebude. Také v zásobníku se mohou usazovat zbytky pracího prostředku a špatně rozpuštěný prášek může ulpívat na prádle.

 • Nedostatečná dávka pracího prostředku

Pokud je dávka pracího prostředku nižší, než vyžaduje stupeň znečištění prádla a tvrdost vody, je výsledek praní téměř vždy špatný. Pokud dávkujete málo delší dobu, vaše prádlo začne šednout a jeho vzhled se zhoršuje. Barevné textilie dostávají šedavý nádech, ztrácejí jasnost barev, špína se úplně neodstraní a mohou vzniknout mastné šedé žmolky.

Rozdíly v dávkování

Dávkování je pro úspěšné odstranění nečistot z prádla velmi důležité! Prášky na praní i gely jsou vybaveny odměrkou. Kolik máte odměřit pracího prostředku, prozradí již zmiňovaná tabulka na etiketě obalu. Rozdíly v dávkování jsou potom mezi jednotlivými typy pracích prostředků. V současné době máme na výběr tři: prací prášek, gel a prací tablety.

 • Práškové univerzální prací prostředky dávkujeme klasicky do dávkovače pračky.
 • Prací gel vložíme v dávkovací nádobce přímo do jejího bubnu. Pozor - při dávkování do násypky může gel stéci po vnějším povrchu pračky, proto je dávkování do bubnu pračky ideálním řešením, navíc zajišťuje i přímý kontakt pracího gelu s prádlem.
 • Prací tablety představují nejjednodušší variantu dávkování. Jsou totiž již předdávkované, takže nemusíte odměřovat správné množství. Tablety můžete umístit jak do zásobníku na prací prášek, tak i přímo do bubnu pračky. Rozdíl je v tom, že v zásobníku se tablety rozpustí ihned po zahájení pracího cyklu, takže začnou působit na skvrny hned.

Více na www.persil.cz

Zapojte se do diskuse, zajímá nás, jaký máte na dávkování pracího přípravku názor, jakou s tím máte zkušenost. Čtete návod na dávkování, nebo dávkujete „od oka“?

Jako odměnu pro dvě diskutující máme připravené balíčky s přípravkem Persil, které vám vystačí na půl roku praní!!! Těšíme se na vaše zkušenosti.

 

   
01.12.2011 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [148] lalinka456 [*]

  Doma to taky nějak neřeším a sypu prášek od oka, gel většinou pomocí odměrky. Ale provozuji menší prádelnu (zatím 7 praček) a tam jsem si už pořídila přímo dávkovače pro prádelny. Do běžné domácnosti je to nejspíše zbytečnost, ale pokud máte praček více, super věc, která ušestří čas

  superkarma: 0 16.09.2014, 14:15:49
 2. [147] Saritka [*]

  Já také už dávkuji od oka, za ty roky sem si nějak zvyklaSml30

  superkarma: 0 11.03.2012, 10:29:50
 3. avatar
  [146] arminka [*]

  Za léta praní,dávám už od oka...Sml16Sml30

  superkarma: 0 17.12.2011, 23:39:56
 4. [145] matusik [*]

  Ja taktiež používam Persil vo svojej domácnosti mám rada persil gel hlavne na farebné prádlo lebo mi nezanecháva škvrny na pradle .Dávkujem skôr viacej pracieho prostiedku aj keď mám odmerku vždy prisypem alebo prilejem viacej prášku.Počula som už aj o novinke Persil expert a vôbec sa mi nechce veriť že stačí tak málo pracieho prášku.

  superkarma: 0 15.12.2011, 19:37:16
 5. [144] vinorka [*]

  nedám dopustit na persil gel ten mi dávkuje dcerka podle nadobky sama a když použiju prášek dávam dle předchozích zkušeností a vyhovuje mi to a krásně provoní prádlo

  superkarma: 0 15.12.2011, 14:13:20
 6. avatar
  [143] Makynka [*]

  Já mám od Persilu nejraději prací gel a dávkuji teda od oka. Podle toho, kolik mám prádla a v jakém je stavu Sml30

  superkarma: 0 13.12.2011, 20:19:05
 7. [142] Hezunka [*]

  Já peru taky v Persilu, mám ráda gel.Sml59

  superkarma: 0 13.12.2011, 19:41:59
 8. avatar
  [141] Janulenka [*]

  Ja se musím přiznat,že už nedávkuji prášek dle odměrky. Ze začátku jsem to dělala,teď už to dávám od oka. Navíc než bych dala prášku méně,tak to nehrozí. Dávam spíše víc i když vím,že to je moc. Stejně tak je to i s aviváži.

  superkarma: 0 13.12.2011, 15:16:38
 9. [140] vlastimic [*]

  Mám svoji osvědčenou dávkovací nádobku už mnoho let.Bezchybně nadávkuji a peru.Horší bude až ji jednou mít nebudu.Budu muset vymyslet jinou taktiku.Nejraději používám Persil,jelikož jsme početná rodina, žádné balení pracího prášku se u nás dlouho neohřejeSml16

  superkarma: 0 13.12.2011, 12:43:40
 10. [139] rucklova [*]

  Přípravek Persil používám xxx roků.BVylo dobré, když v každém balení , protože jsou rozdílná,  prášku byla odměrka. Nemělo to chybu, i bez přemýšlení-automaticky se dávkovalo a neměloto chybu. Jen si nevzpomínám, zda to bylo jen v zakoupených v Německu.

  superkarma: 0 12.12.2011, 08:51:19
 11. avatar
  [138] lacetka [*]

  Za ta léta prání už mám množství natrénované, ať už jde o gel nebo sypací. Už ani moc neexperimentuju, co se týče značky, ale od těch, co preferuju ráda vyzkouším novinku.

  superkarma: 0 09.12.2011, 07:33:32
 12. avatar
  [137] biovirus [*]

  dávám od oka, taky jak mám plnou pračku a podle toho, zda mám tekutý, nebo prášek.

  superkarma: 0 08.12.2011, 18:36:11
 13. [136] veronika38 [*]

  Já osobně mám nejraději gel na praní. Dávkuji opravdu podle toho co je dané v návodu. Nejsem líná a zkontroluji jakou máme vodu, kolik mám přibližně prádla a dle toho dávkuji, a opravdu se to vyplatí. Jelikož to dělaji odborníci a ty vědí co je nejlepší. A já se řídím jejich radami, a mám dobře vyprané prádlo. Gel mám ráda, protože se rychleji rozpustí a nezanechává žádné stopy na prádle i při nižších teplotách. Nejvíc používám Persil - jsem s ním nejvíc spokojená co se týče čistoty a vůně prádla. Zatím jej žádný jiný prášek netrumfnul. A vřele doporučuji dál :-)

  superkarma: 0 08.12.2011, 15:14:38
 14. avatar
  [135] átéčko [*]

  Zkoušela jsem teď jiný prací prostředek a vracím se k Persilu gelu!!  nenechám si zničit prádlo!Sml31

  superkarma: 0 08.12.2011, 10:38:41
 15. [134] mzdovka [*]

  mně se velmi osvědčily tablety Persil, jsou přesně určeny na praní 2 ks. Pokud jsem prala práškem nebo v gelu spotřebovala jsem ho za chvíli přesto, že měl vydržet na daleko víc praček

  superkarma: 0 08.12.2011, 06:11:40
 16. avatar
  [133] DAGICA. [*]

  RADA PERU S GELY, LEPE SE ROZTOPI PRI NIZKE TEPLOTE PRANI

  superkarma: 0 07.12.2011, 18:10:57
 17. [132] bohuša [*]

  Jelikož mám pračku mimo byt,a to v prádelně,kam chodím venkem,tak většinou odměrku někde zapomenu,odběhnu či ztratím,takže s dávkováním mám věčně problém a řeším to "OD OKA"...ale protože se blíží čas vánoc,letos napíšu Ježíškovi s prosbou,aby mě nadělil nějakou neztrácející se odměrku-nejlpépe mluvící a se šňůrkou na krkSml16

  superkarma: 0 07.12.2011, 17:39:55
 18. avatar
  [131] Valíčková [*]

  já mám docela dobrou pračku - v případě předávkování mi to hlásí. Mám již své osvědčené množství změřeno na dávkovačí, který používám při každém praní a dávám jej rovnou do bubnu. Sml16

  superkarma: 0 07.12.2011, 15:23:00
 19. [130] Misulek1 [*]

  Množství pracího prášku dávám většinou " od oka" a to dle množství a ušpinění prádla. Občas ale kouknu na návod, jen abych se ujistila, že dávám víceméně správné množství. Chystám se vyzkoušet prací tablety, možná pak zjistím, že jsem nedávkovala správně.

  Od mnoha lidí slyším, že je nejlepší nakupovat prací prostředky v sousedním Německu nebo Rakousku, protože prý lépe perou při použití stejného množství prášku.... je dost smutné, jestli stejná firma tzv. míchá pro každou zemi jinak.

  superkarma: 0 07.12.2011, 13:52:40
 20. [129] kamir [*]

  Sml16 používám odměrku i oko Persil na bílý na barevný pere výborně Sml67 .Chtěla bych vidět "balíček" na půl roku praní pro rodinku kde se sejdou ze škol,pracovní oděvy rodičů a k tomu běžný provoz?Sml59Pěkné chvíle vánoční nejenom u pračky . Kamir

  superkarma: 0 06.12.2011, 17:50:49
 21. avatar
  [128] trhacka.666 [*]

  Na dávkování prášku bývala kdysi nádobka a tu stále používám.Jenže už jsem začala používat poslední.No snad výrobce zase nějaké řešení na dávkování najde.

  superkarma: 0 06.12.2011, 17:42:55
 22. [127] novorolacka [*]

  tak,jako mnohé z nás, používám odměrku a správné dělení Persilu na bílé a barevné prádlo. To se odmění krásnou čistotou a barevnosti po mnpoho let. A proto - nenechám na Persil dopustit!Sml79

  superkarma: 0 06.12.2011, 17:27:57
 23. [126] oko [*]

  Používám odměrku a dávám předepsané množství.Prášek používám na utěrky,ručníky a na monterky manžela.Sml30

  superkarma: 0 06.12.2011, 16:08:01
 24. [125] tilda [*]

  Sml16používím gel na bílé prádlo,prášek na barevné a od oka- jak se zadaříSml22

  superkarma: 0 06.12.2011, 15:36:58
 25. avatar
  [124] alli3 [*]

  já jej dávkuji jak mne napadne,ale po novém roce slibuji,že budu používat odměrkuSml79Sml79Sml79

  superkarma: 0 06.12.2011, 15:29:54
 26. [123] nunvel [*]

  Ja používam stále prášok. Som s ním spokojná, môžem si ho dávkovať podľa potreby.

  superkarma: 0 06.12.2011, 13:59:42
 27. avatar
  [122] ifulinkaa [*]

  používám odměrku, ale podle zněčištění si občas přidám, nebo uberu prášku. Persil používám v prášku. Na bílé i barevné prádlo mám jeden prášek, na černé prádlo gelový, ale od konkurence. Persil jsem v gelu ani v tabletách ještě nezkoušela, možná někdy...

  superkarma: 0 06.12.2011, 13:27:40
 28. avatar
  [121] Prskoletka [*]

  Používám odměrku a lepší je dát méně než víceSml22já používám gel na halenky a trika,polštářky na bílé prádlo a na zbytek prášekSml22

  superkarma: 0 06.12.2011, 13:22:26

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [120] danap [*]

  dávkuji od oka, ale docela mě láká reklama na kapsle...

  superkarma: 0 05.12.2011, 23:54:13
 2. [119] Roland [*]

  Občas používám odměrku, která bývá sopučástí některých balení. Ale nejčastěji dávkuji od oka - myslím, že už to nějak odhadnu. Gel mám ráda, ale zdá se mi, že je tak nějak rychleji spotřebovaný, tak raději kupuji prací prášek.

  superkarma: 0 05.12.2011, 22:01:37
 3. [118] 636363 [*]

  NA DAVKOVANI MAM ODMERKU

  superkarma: 0 05.12.2011, 19:05:19
 4. [117] kianid1357 [*]

  Tak to nechám na partnerce.

  superkarma: 0 05.12.2011, 18:02:45
 5. avatar
  [116] vmarta [*]

  Dávkuju od oka...a používám gel .Sml59

  superkarma: 0 05.12.2011, 14:38:06
 6. avatar
  [115] dasena [*]

  používám tablety a aviváže

  superkarma: 0 05.12.2011, 11:08:14
 7. [114] Evuska007 [*]

  Musím se přiznat, že patřím k těm, kteří nejprve dávkují "podle oka" a pak si teprve přečtou návod na dávkování. Vím, jsem ostudaSml15..., ale vždycky používám odměrku a "svou míru". Mám raději gel, ale cenově dostupnější je pro mne prášek, takže kupuji ten levnější.

  superkarma: 0 05.12.2011, 11:04:17
 8. [113] jithule [*]

  nejraději mám gel

  superkarma: 0 05.12.2011, 09:16:32
 9. [112] vcely medvidek [*]

  jedine sypky prasek

  Ty nejkrasnejsi darky pro myslivce a rybare najdete na

  we we we tecka greentex tecka cz

  ke kazde objednavce darek

  Dekujeme Vam :-)

  superkarma: 0 04.12.2011, 19:02:15
 10. [111] akčak [*]

  máchání

  superkarma: 0 04.12.2011, 09:47:07
 11. [110] akčak [*]

  používám prací tablety a na náchání ocet

  superkarma: 0 04.12.2011, 09:46:38
 12. [109] mechanik [*]

  Používám gel,neulpívá na prádle ,na dávkování  používám odměrku a jsem velmi spokojená

  superkarma: 0 03.12.2011, 19:39:50
 13. [108] myrna1 [*]

  Já se při dávkování řídím pocitem a tím, že je lepší méně než více. Mám totiž ekzém, takže se šetřím práškem šetřit a především velice dobře pak prádlo proprat.

  superkarma: 0 03.12.2011, 10:14:08
 14. [107] Keltka [*]

  akna — #101

  akno, přesně tak :)

  superkarma: 0 03.12.2011, 10:01:06
 15. [106] Keltka [*]

  Dávkuji odměrkou na pracím prášku. Výrobci ale podle mého názoru často uvádějí větší množství prášku, než je na praní nutné, takže podle mě zbytečně plýtvám.

  Podle lunárního kalendáře peru taky-v určité dny je možné dát jen poloviční množství prášku - a funguje to :D

  Ráda používám aviváž - prádlo mi pak připadá "lépe vyprané a vonící"

  Někdy přidám do praní sodu na změkčení vody, ta taky ušetří na prášku.

  Problematické dávkování se mi zdá u EKO-prášků na praní, které se musí míchat, například zn. Missiva. Základního prášku se dává méně, než aviváže, takže se mi stalo, že aviváž dříve došla, a pak mi zbyl jen tekutý univerzální prášek bez aviváže se změkčovadlem vody. Zkusila jsem použít základní prášek samotný, ale bohužel se mi to nevyplatilo-prádlo bylo "tvrdé" a jakoby "seprané". Takže výrobce by měl podle mého názoru dělat větší balení aviváže nebo je nutno ji dokoupit.

  Nemám zkušenost s pracími ořechy, ale prý jsou super a ráda bych je vyzkoušela.

  Moc ráda mám prací "kapsle", které se jen vhodí do pračky, perfektně vyperou a jsou dávkováním tak "akorát" !!

  superkarma: 0 03.12.2011, 10:00:23
 16. avatar
  [105] HankaPU [*]

  používám dávkovač-odměrku...ale velmi mě zaujalo praní podle lunárního kalendáře, jak píše Setury, zkusím zjistit víc♥Sml72

  superkarma: 0 02.12.2011, 23:42:13
 17. [104] Seboosis [*]

  Davkuju od oka, respektive podle toho, jak je spinave pradlo. Na bile normalni prasek a na tmave praci gel, abych mela jistotu, ze nezustanou na obleceni bile fleky z nerozpusteneho praskuSml16

  superkarma: 0 02.12.2011, 20:27:41
 18. [103] vodena [*]

  dávkuji podle zašpinění prádla, na to co nosím jen do práce a z práce, dávám poloviční dávku prášku, potřebuje to jen propláchnout...a ovonět máchadlem,

  Sml16

  superkarma: 0 02.12.2011, 20:02:46
 19. avatar
  [102] cibulicka [*]

  Tak jsem si koupila Eko kouli,je na 1000 prani a když je prádlo jen méně zašpiněné,nemusí se žádný prášek přidávat.Mám za sebou asi 100 praček s prádlem a mohu jen potvrdit,že to funguje.

  Jina jsem Persil používala a ještě dnes používám(když je to potřeba) a dávkovala jsem jen malé množství a prádlo mám,dá se říct výstavní.Lepší značka asi ani není.Tak pradlenky ,všem krásné vánoce a co nejmíń ušiněného prádla.Sml59Sml16Sml16

  superkarma: 0 02.12.2011, 19:26:12
 20. [101] akna [*]

  Mám veliké štěstí,že vymysleli prací tablety, pořád jsem dávala více prášku ( v domění,že prádlo bude čistější ).Tak teď ušetřím více peněz a prádlo bude krásně vyprané.

  Kdo vymyslel tablety,tak by zasloužil medailiSml79Sml59

  1. na komentář reaguje Keltka — #107
  superkarma: 0 02.12.2011, 18:07:10
 21. [100] anka6252 [*]

  Já co jsem ted v důchdu tak pere a umývá nádobí sám do toho se nesmím kašlat to je ted jeho zábava.A co se týče dávkování to má manžel v malíčku u nás jde vše podle knížek a návodů.Sml79Sml79

  superkarma: 0 02.12.2011, 15:56:58
 22. [99] Jamca [*]

  Dobry den,ja mam trosku s davkovanim problem,takze dekuji za tipy v clanku.Nekdy na gelech je davkovac,ale nevedela jsem,ze se ma gel dat v davkovaci primo do bubnu pracky a tak jsem ho vzdy nalila do zasobniku.Takze priste to napravim:).Jak je to ale s bilym pradlem? Slysela jsem,ze kdyz je prasku mene,je pradlo zaprane.Je to pravda?

  superkarma: 0 02.12.2011, 12:59:22
 23. [98] ivvoj [*]

  dobry den ja jsem babicka ale dcera s vnukem bydli s nama tak se pere denne.stridam ariel s persilem a rexem ale tablety persil jsem jeste nezkousela jenom ariel jinak davkuji podle navodu protoze mame moc tvrdou vodu tak musim pridavat o neco vic ostatnich prasku ale tyto uvedene ne

  superkarma: 0 02.12.2011, 10:57:22
 24. [97] matuszyk [*]

  Davám dle návodu.

  superkarma: 0 02.12.2011, 10:02:00
 25. [96] ula [*]

  Dobrý den,

  jsem takový zvláštní milovník praní. Protože mám tři malé dětičky a manžela s kožní nemocí, peru prostě denně. Vždy večer zapnu pračku a tak před půlnocí ještě věším prádlo, ale to u toho už skoro spím. Takže spotřeba prášku velká a musím tímto pochválit Persil, že má opravdu kvalitní výrobky, protože nezůstávají vůbec žádné flíčky. A to děti baští cokoli a vždy se děsím toho, jestli "to půjde dolů". Naštěstí Persil to zachraňuje a to vůbec nedělám reklamu, to je fakt.

  Dříve jsem používala prací prášek, ale už asi rok používám gel a nedám na něho dopustit. Asi největší výhoda je v tom, že nepráší, jeho manipulace při dávání do nádobky je jednoduchá. Musím se ale přiznat, že nepoužívám dávkovač a měla bych. Prostě najeli od oka a vždy mám pocit, že jsem tam toho gelu dala stejně asi více, než se má. Prádlo krásně voní.

  Po přečtění dnešního článku si na to ale dám pozor a zkusím používat dávkovač dle návodu. Musím si prostě na to udělat čas... tak jako na tento článek.

  Jsem ráda, že žiji v této době i proto, že bych si nedovedla představit, že bych ty hory prádla prala někde v potoce. Zlatý komfort!Sml59Sml16Sml79

  superkarma: 0 02.12.2011, 09:30:52
 26. [95] setury [*]

  Při praní jsem dávkovala prášek odměrkou podle návodu, protože bych jinak dávala víc, asi s pocitem čím víc prášku tím větší čistota. Teď peru podle lunárního kalendáře a šetří to prášek téměř o polovinu. Když je měsíc ve vodním znamení štír, ryby, rak, stačí méně prášku a prádlo je hezky vypranéSml16

  superkarma: 0 02.12.2011, 09:04:39
 27. avatar
  [94] edith1975 [*]

  Dávkuji dle návodu, někdy od okaSml58 A mám ráda Ariel.

  superkarma: 0 02.12.2011, 07:50:45
 28. [93] tamichita [*]

  jedine persil Sml67

  superkarma: 0 01.12.2011, 23:29:54
 29. avatar
  [92] alli3 [*]

  ahoj děvčata tak ještě peru v jelenoviSml79Sml79Sml79

  superkarma: 0 01.12.2011, 22:51:56
 30. [91] dwolfova [*]

  Ikdyž mám již řadu let života za sebou, trh nám neustále přináší "revoluční novinky, týkající se pracích prášků, gelů, aviváží". No řeknu Vám, kdysi byly 4 druhy prášků a stačilo to a nyní? To je přímo tajenka - jen si vybrat - takže samozřejmě v hypermarketech "přičichávám k novým práškům atd. a zkouším používání nových prášků a pracích gelů, kapslí, tím pádem si musím přečíst návod na použití a dávkování, abych prádlo správně  vyprala - no ale má to i pozitivní činnost, že zároveň trénuji svou hlavičku, aby nezakrněla a byla "neustále ve střehu"!

  superkarma: 0 01.12.2011, 22:38:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme