Beach Bar Krakonoš na Nové Živohošti hostil pilotní kurz projektu Havana Club Academy, který zakončila velkolepá party!
Od 14. do 17. srpna 2006 se 26 barmanů z celé republiky zúčastnilo pilotního - čtyřdenního barmanského kurzu Absolvent Havana Club Academy. Kurz byl určen především pro začínající barmany!
Účastníci kurzu, kteří úspěšně složili písemné i praktické zkoušky, získali certifikát Absolvent Havana Club Academy.

Na závěr čtyřdenního kurzu nechyběla velkolepá After party, na které byl vyhlášen nejlepší Absolvent, s nejvyšším počtem bodů získaných u závěrečných zkoušek. Ten obdržel profesionální barmanský kufr Havana Club Academy. Na After party se vypilo na 70 litrů rumu Havana Club, namícháno bylo více než 1700 osvěžujících koktejlů z rumu Havana Club.

 

Celkově nejvyšší počet bodů získal David Andrle, který momentálně pracuje v baru Techtle Mechtle v Praze.

Redaktorce Ivaně Kuglerové odpověděl pro náš magazín Žena-in.cz na několik otázek:

 

Co Vás přivedlo k barmanské profesi? Chtěl jste být vždy barmanem?

 

K barmanské práci mne přivedl tak trochu můj otec, protože chtěl, abych šel studovat obor číšník. Ale práce číšníka mě nijak neuspokojovala, a tak, když jsem ve 3. ročníku střední školy navštívil jednu z barmanských soutěží, hned jsem věděl, co chci celý život dělat.

 

Co Vás na barmanské profesi baví a co Vám vadí?

 

Na barmanské práci mě baví to, že v ní nehrozí stereotyp, protože barman se celý život učí. Neustále přicházejí na trh nové a nové produkty a vy, když je chcete prodat, musíte o nich něco vědět. A co mně naopak na práci barmana vadí? Možná jen to, že občas přicházíte do styku s těžce opilými lidmi, ale jednou si člověk tu práci vybral, a tak se s tím musí umět vypořádat.

 

Jak reagují ženy na to, že jste barman? Máte pocit, že je to přitahuje?

 

Občas ten pocit i mám, ale většinou se nedozvím, jestli tomu tak opravdu je, protože dívky si netroufnou na oslovení a já z pozice barmana si to nesmím dovolit.

 

Máte přítelkyni, manželku? Jak je spokojena s vaší profesí - nevadí jí to?

 

Mám přítelkyni a je pravda, že občas je to těžké. Jelikož nepracuje v gastronomii, většinou se míjíme. Já jdu spát, ona jde do práce a naopak. A co se týče žárlivosti, nedávám jí důvod, aby žárlila, a tak to zatím klape.

 

Pracujete hodně po nocích? Jaký máte denní režim?

 

Záleží na tom, v jakém baru pracujete. Já jsem ještě nedávno pracoval v clubu, který měl otevřeno do 6 hodin. A to pak Váš denní režim začíná v 17:00 a končí v 7:00 ráno.

 

Kolik drinků umíte namíchat? Jaký je Váš nejoblíbenější? A jaký si nejčastěji objednávají ženy?

 

Za tu dobu, co pracuji za barem, jsem se naučil namíchat zhruba 300 koktejlů, a mezi mé nejoblíbenější patří Cuba Libre z Havany Especial. Co se týče žen a cocktailů, nejčastěji si objednávají Mojito a nebo nějaké sladké tipu Sex on the beach ( vodka, broskvový likér, pomerančový a brusinkový džus ).

 

 

Kdybyste mi měl doporučit nějaký „erotický“ drink, co by to bylo?

 

: -) Asi by to byl Sex on the beach a nebo Orgasmus, které sice nejsou ničím zvláštní, ale ženy si je objednávají kvůli pojmenování. A nebo nějaký drink z čerstvého zázvoru, který prý ve větší míře působí jako afrodiziakum.

 

Jaké vlastnosti musí mít správný barman?

 

Určitě by měl být vstřícný, usměvavý a v žádném případě by neměl být cholerik.

 

Mají lidé sklony se Vám svěřovat?

 

Občas se stane, že přijde host a potřebuje se vypovídat. Nejčastěji je příčinou nešťastná láska, potřebují to zkrátka někomu říct. Ale i to je práce barmana a je dobré hosta vyslechnout a určitě i podpořit.


Jaké předměty jste měl na škole? Známkovali Vás třeba za chuť namíchaných drinků? Nebo za "techniku výroby driků"?

 

Na škole jsem měl základní, stejné předměty jako na jiných středních školách, jen odborné se trochu lišily, ale byly spjaty spíše s oborem číšník. A tak jsme absolvovali ve volném čase barmanské kurzy a různá školení na učité produkty.

 

 

Podrobné výsledky zkoušek pilotního kurzu jsou uvedeny na stránkách www.havanaclub.cz

Reklama