Novinky

Dávám si veřejně předsevzetí

A máme tady jedno předsevzetí, které se týká jídla. Svěřila nám ho čtenářka tacek01. O co jde, už si můžete přečíst samy.

A já Vám držím palce, milá tacek01, aby Vám předsevzetí vydrželo. A aby se Vám splnilo i přání být tři. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Krásný den všem,

dnešní téma mi připomnělo, že bych zase měla pohnout se svým jídelníčkem :) Od letošního ledna jsem se pokoušela udělat něco se svou váhou a zdravím, takže základem bylo začít normálně jíst. Bohužel jsem v práci zabředla ke sladkému pečivu ke svačině, teplý oběd jsem často vynechávala, takže po večerech jsem snědla cokoliv (hlavně ty chipsy!!!) :)

Za normální považuji zhruba pět pestrých jídel denně včetně teplého oběda. Držela jsem se sedm měsíců :) Snídaně pro mě nebyly problém, jsem naučená od malička najíst se, než odejdu z domova, do práce každý den tři krabičky (s obědem k ohřátí, dopolední a odpolední svačinkou), a doma nějakou večeři, někdy teplou, někdy studenou. Po sedmi měsících jsme se přestěhovali a já nějak neměla náladu na krabičkování, raději jsem zútulňovala nový domov... a drží se mě to doteď (ta lenost krabičkovat :)).

Poslední dny mám hlavně problém vůbec vymyslet, co vařit. Chlap sní cokoli, ale chuť na nic nemá, aby mi poradil, a já nějak celkově nemám chuť jíst... Vždycky jsem vařila a pekla moc ráda, ale poslední měsíc se mi nechce jíst, i když mám jídlo připravené... nevím co se mnou je, možná na mě působí vědomí, že posledního září přijdu o zaměstnání, nebo počasí, ale to mě neomlouvá.

Takže díky tomuto tématu si dávám veřejně předsevzetí, že bez ohledu na náladu začnu opět nad svou stravou přemýšlet :) Znovu začnu po ránu dělat kašičky se skořicí a ovocem, k obědu zkoušet nové recepty, začnu zase víc papat zeleninku a přestanu se odbývat suchým rohlíkem k večeři. Vždyť to nedělám jen pro sebe, ale možná tím i zvýším šanci, že budeme brzo tři :-)

Mějte se krásně a všem přeji dobrou chuť k obědu :-)

tacek01

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak jíte přes den?

 • Jak jíte po celý den?
 • Dodržujete pravidelné a menší dávky?
 • Dáváte si ráno vydatnou snídani?
 • Jíte teplý oběd?
 • Nebo máte radši teplou večeři?
 • A co svačiny?
 • Co si myslíte o tom, že jedno teplé jídlo denně stačí?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek: knížku Svět na pánvi (Roman Dolejš, nakl. Smartpress) a balíček od firmy Maggi (ochucovadlo Vegga, Maggi Nápady a Nudle z pánve). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je JÍDLO. Moc děkuju!

jid

   
19.09.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [3] tacek01 [*]

  Barbucháč — #2 to mi povídej :D po dobu kdy jsem v lednu začala více přemýšlet o jídle to šlo samo - zkoušela jsem tofu, šmakouna, quinou, červenou čočku... prostě věci které jsem neznala, takže byl obden nový receptík. Teď se mi o jídle vůbec nechce přemýšlet Sml80 jsem hrozně líná, pořád si nemůžu zvyknout na novou kuchyň...  od ledna do června mám na váze o 5kg méně, shodila jsem cca 7kg tuku a přibrala 2kg svalů, viděla jsem výsledky a už jsem s tímto stavem asi spokojená nebo já nevim :D

  superkarma: 0 19.09.2013, 13:39:02
 2. avatar
  [2] Barbucháč [*]

  bezva nápad Sml67 ještě bys mi vždycky mohla hodit 1x denně sestavu z předchozího dne, aby taky byly nějaká kontrolaSml32

  osobně jsem velice líná vymýšlet co si vůbec připravovat

  1. na komentář reaguje tacek01 — #3
  superkarma: 0 19.09.2013, 12:54:11
 3. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16držím palečkySml67

  superkarma: 0 19.09.2013, 12:42:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme