Přečtěte si pěkné vyprávění čtenářky Medulky o kocourkovi Ťapiňákovi. Medulka dávala přednost pejskům, ale když do jejího života vstoupily kočky, její postoj se trochu změnil...

Kočka není pes a pes není kočka - to dobře ví čtenářka Medulka.

Medulko, posílám vám písničku, na kterou jsem si při čtení příspěvku vzpoměl...


Musím hned na začátek uvést, že jsem nikdy nebyla nějaký velký kočkomil, spíš jsem dávala přednost pejskům. Také jsem jednoho měla - jezevčíka, dostala jsem ho v 6ti letech jako malé štěňátko a byl s námi 15 let. Pak jsem dalšího pejska nechtěla, snad jsem si říkala, že bych si na nového těžko zvykala, přeci jen Žolík byl součástí naší rodiny dlouhou dobu. Takže do naší rodiny nepřibyl nový pejsek, ale kočka. Dostala jméno Ťapinka a už od malého koťátka jsme jí dost rozmazlovali, ale aby taky ne, když byla tak roztomilá! Zasílám její foto, a tak můžete sami posoudit, jak byla mrňavá a chundelatá, v misce, ve které má mléko by se snad mohla i koupat, protože je asi tak 2x větší než ona :-) Teď už nám Ťapinka vyrostl, ale rozmazlovaný je stále, po nějaké době jsme totiž zjistili, že babička mylně určila, že jde o kočičku a Ťapinka je ve skutečnosti kocourek. Nicméně jméno mu už zůstalo, protože Ťapiňák - to zní divně. Je to takový náš tulák, jako většina kocourů bývá, občas se vytratí a vrátí se až za pár dní, ale naštěstí zatím vždycky našel cestu zpět a vrátí se k nám pro nějakou tu mňamku a pohlazení. Kdo ví, třeba si časem pořídíme i nějakého toho pejska, ale teď už vím, že i kočky jsou fajn a docela jsem na ně změnila názor. Jsou heboučké, přítulné... kdyby se mě někdo před pár lety zeptal, jestli mám raději kočky nebo psy, tak by byla moje odpověď jasná - psy. Ale dnes už bych hodně váhala a nejspíš bych odpověděla, že tak nastejno.
Přeji všem, i Vašim mazlíčkům (ať už kočičím nebo pejsčím), krásný den! :-)

Medulka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 28. srpna 2012: Vaše kočka

Máte, nebo měla jste doma kočku? Potom je toto téma určené právě vám! Napište příběh, který se vám s kočkou přihodil, a můžete získat dárek od partnera našeho tématu: super prémiové krmivo pro kočky Perfect Fit™ In-Form v množství na 62 dní a hodnotě 605 Kč!

krmivo

  • Pošlete příběh, který se vám s kočkou stal!
  • Pošlete fotku vaší kočky!

Ano, ano, příběh můžete doplnit i jednou fotkou - dvakrát podtrhuji slovo jednou (více fotek pravděpodobně uveřejněno nebude) - vaší kočky.

Na příspěvky a snímky se těším do 28.8.2012 a 15.00 hodin v redakční e-mailové schránce. Pokud pošlete příspěvek později, pravděpodobně nebude uveřejněn.

Reklama