Malou galerii deštníků nám prostřednictvím svého příspěvku představí čtenářka Datura. Já bych si tedy vybrala. A vy? :)

Dobrý den všem,
jestli mám ráda déšť ?? Jak kdy a jak který. Jemný, vytrvalý déšť, který mi zalije zahradu alespoň deseti konvemi na litr čtvereční, tak ten miluju. A když začne bubnovat do střech večer a v noci, neznám lepší uklidňující prostředek

Zato, když se objeví těžké, černé mraky, mám strach. Průtrž mračen, kroupy a ještě blesky, to opravdu nemusím. Okamžitě mi začne pracovat fantazie a už vidím zdecimovanou zahradu, díry ve skleníku, v horším případě ve střeše domu. A už vůbec si neumím představit, že by se mi zahradou přehnala povodeň. S naší rodinnou dispozicí k infarktům, bych to nemusela přežít.

Déšť nemusím vůbec v pevné podobě. Zima se sněhem by mi stačila od Štědrého dne do Tři králů. Nemám nic proti pár sněhovým vločkám, které můžu pozorovat z vyhřátého pokoje, ale metrové závěje nejsou nic pro mě.

A ted k těm deštníkům. Vlastním čtyři. Dva jsou malé skládací a vejdou se do každé kabelky. Bez nich nevyrazím ani když je nebe bez mráčku a pálí slunce. Jeden nikdy neví. Nejoblíbenější je ten s motýlky, ale ráda mám nad sebou i to roztomilé štěně. Když chci být za dámu, vyrazím s větším, elegantním deštníkem a vyberu ten, který mi bude ladit s oblečením nebo alespoň s kabelkou. A při nejhorším mi může posloužit jako hůl, jen na otvírání musím dát pozor, jsou oba vystřelovací.

Pláštěnku ani kapucu bych na sebe nevzala, maximálně, když mě přepadne déšť na houbách, tam bych byla s deštníkem za trapku.

Zdraví Datura

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

j

dva

tri

______________________

Taky bych měla nejoblíbenější ten s těmi motýlky, takový jsem ještě neviděla. A motýlci v dešti – komu se to poštěstí ))
Děkuji za moc pěkný příspěvek…
Saša

Téma dnešního dne: Deštník, pláštěnka nebo nic

  • Je deštník součástí vaší kabelky?
  • Upřednostňujete malý skládací nebo velký, elegantní?
  • A kolik deštníků jste už poztrácely?
  • Nebo je vám slovo deštník cizí a na to „přeběhnutí“ si ho neberete.
  • Když už si koupíte nový, jak dlouho vám vydrží?
  • Kupujete deštník podle ceny, nebo i podle barvy?
  • Nutíte deštník svým dětem a svému manželovi?
  • A nosí ho?
  • A  jestli nosíte pláštěnku, tak na vaše příspěvky se obzvlášť těším ))

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GARNIER, která obsahuje kvalitní šampon a kondicionér (to kdybyste zmokly ))

garnier

Reklama