Čtenářka Datura si od mala přála být učitelkou. Tuto činnost si ale odbyla už v dětství a jejím povoláním se nakonec stalo něco jiného. Co, to se dozvíte, když kliknete.

Dobrý den,
od mala jsem si přála být učitelkou. Panenky byly moji žáci, měly své sešity i žákovské, já za ně psala diktáty a pak jsem jim je známkovala. Taky mě občas zlobily, takže každou chvíli jsem psala poznámky do žákovských knížek.

Tahle touha mě držela dlouho, dokonce jsem si do přihlášky na střední školu i přes přísný zákaz napsala gympl, jako přestupní stanici na vysokou pedagogickou. Mamka chtěla, abych šla na ekonomku a pracovala v teple kanceláře. Na to jsem pravila, že do kanceláře, to teda NIKDY. Ale zase se potvrdilo to známé, nikdy neříkej nikdy. Gymplem jsem jakž takž proplula a jestli jsem něco hodně nenáviděla, byla to matematika a to jsme z ní taky povinně maturovali. Ale během studia jsem se zamilovala a vidina učitelování začala mít povážlivé trhliny.  Když jsem si představila ještě pár let na vysoké, rovnou jsem to vzdala.

Skončila jsem tak, jak si přála maminka. Účetní jsem dělala 40 let a kupodivu mě to hodně bavilo, jen jsem si musela doplnit odborné vzdělání. Kdybych byla bývala šla rovnou na ekonomku, mohla jsem si to ušetřit. Ale nikdy jsem nelitovala, že neučím, asi bych na dnešní mládež neměla nervy a teď bych třeba seděla v blázinci nebo v base.

Oběma svým  dcerám jsem do výběru škol nemluvila a obě dělají to, co od mala chtěly a pořád je to baví.

Zdraví Datura

Text nebyl redakčně upraven

_________________

Jejda, tak v base bychom vás nechtěly. Odtud je těžké psát na Ženu-in :) Ještě, že jste byla tou účetní. A 40 let? Panečku, tak to už jste superúčetní.
Děkuji, že jste napsala, mějte se moc hezky
Saša

Téma dnešního dne: Splnil se vám váš dětský sen?

  • Čím jste chtěla být jako malá holčička?
  • Děláte práci, o jaké jste snila?
  • Pokud ano, jak daleká byla cesta k vašemu vysněnému povolání.
  • Pokud ne, proč ne?
  • Pomáhali vám ve výběru vaši rodiče?
  • Partner?

K tomuto tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží malý dárek: vlasovou kosmetiku Schwarzkopf

kosmetika...

Reklama