Znáte květinu jménem datura? Pokud ne, seznámí vás s ní ve svém příspěvku čtenářka právě s tímto nickem. A poslal i několik fotek, abyste si kvítí mohly prohlédnout...

Pokud si myslíte, že nick čtenářky Datury nějak souvisí s počítačovými daty, či třeba s datem v kalendáři, vyvede vás záhy z omylu...


Dobrý den.

u mě je to jednoduché. Kytky jsou moje slabost, tak to bylo jasné předem. Bude to květina, ale ne ledajaká. Růži, lilii, astru zná každý, ale co třeba datura?? Pro ty, co ji neznají jenom stručně.

datura

Známá je její planá forma durman. Je to rostlina, rostoucí na skládkách, má bílé zvony a plod tvoří malé kaštánky, plné halucinogenních a opravdu nebezpečných semen. Vyšlechtěným druhům se říká latinským názvem durmanu datura, hodně barevným hybridům brugmansie. Jsou známé i pod lidovým názven andělské zvony. Nedávnou novinkou jsou plnokvěté datury.Šlechtěné odrůdy už nemají kaštánky se semeny.

datura

Pěstování je jednoduché, jen se musí neustále krmit hnojivem a na zimu musí do domu. Pak se odmění množstvím nádherných květů, které v podvečer voní jemnou mýdlovou vůní. Mám je ráda, přesto, že jsou jedovaté, ale v přírodě je to tak už zařízené, že ty nejkrásnější květy v sobě mají jed. Jako ikonku jsem si zvolila květ plnokvěté datury, zvon je u ní zdvojený.

datura

A i když mě už jedna žena in napsala, že jsem jedovatá jako ta datura, já si to nemyslím, spíš to bude tím, že my berani nejsme pokrytci, neumíme se přetvařovat.

Datura

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

  • Jak jste přišla ke své přezdívce v magazínu ŽENA-IN.cz?

Své historky o přezdívkách mi zasílejte do e-mailové schránky redakce (viz níže), a to nejpozději v pátek 9. listopadu 2012 do 15.00 hodin. Přijdou-li příspěvky později, hrozí, že nebudou uveřejněny. Stejně tak pravděpodobně nebudou uveřejněny, pokud budou kratší než tento odstavec textu. Pište mi tedy nejen strohé odpovědi, typu: „Vymyslel mi ji partner.“ ale rozviňte (v takovém případě) úvahu, proč ji asi vymyslel, jestli za tím byla nějaká konkrétní událost, nebo třeba nějaká vaše konkrétní vlastnost...? A abych neškudlil, odměním tentokrát všechny uveřejněné příspěvky. Podle jejich počtu mezi jejich autorky rovným dílem rozdělím celkem 321.123 extra bodů do listopadové části našíVěrnostní soutěže (zaokrouhlovat budu podle matematických pravidel na celé číslo). Vzhledem k tomu, že vítězka listopadové části VS získá 10.000 korun, je to slušná nabídka, co říkáte?

listopad.jpg

Reklama