Příspěvek od čtenářky Datury je veskrze pozitivní, není nic, nač by si ohledně svého bydliště stěžovala.., anebo, že by přece jen něco? Více již v příspěvku, ve kterém nechybí ani další pěkná fotografie.

Dobrý den,
nejspíš dneska nezapadnu do davu. Nemám si kromě počasí na co stěžovat. V našem městě jsem se narodila, mamka to do porodnice nestihla. Je to malé městečko, uprostřed krásné přírody, žije tu jen 8 000 obyvatel. Starostů se tu vystřídalo plno, ale po žádném nezůstala výrazná památka. Až ten poslední, shodou okolností můj spolužák. Tak ten je hodně akční. Máme ho už druhé volební období a kdo u nás dlouho nebyl, skoro to tu nepozná.

Jen namátkou, nádherně se opravil starý kamenný most, renovovala se budova starého špitálu a je z ní Muzeum / každý měsíc vernisáž výstavy, koncerty, stálá výstava zvířat a hmyzu z okolí, archeologické nálezy/, nové kruhové objezdy a ne ledajaké, na jednom jsou sochy volavek a funkční vodotrysk, dva obchodní domy a tahkle bych mohla pokračovat.

Ale je taky pravda, že jakmile se mělo začít s něčím novým, hned se našla skupinka brblalů, kteří neváhali sepsat petici proti čemukoliv novému. Naštěstí těch rozumných byla většina. Bydlím tu už 63 let a nikam jinam bych nechtěla. Mám své město ráda a líbí se mi, jak je čím dál hezčí.

A kdyby někdo chtěl vědět, jestli tu máme Romy, tak máme, ale jsou to většinou starousedlíci, kteří pracují, zdravíme se s nimi a dům na hlavní ulici se nijak neliší od ostatních.

Jediné, co mě hodně mrzí, že jeden komunistický starosta spolu se svou radou nechali za totality zbourat zámek na náměstí a aby toho nebylo málo, tak i krásnou budovu soudu, takže nám vzniklo poněkud větrací náměstí, ale už se pracuje na zástavbě, tak se zase těším na petice věčných nespokojenců.

Zdraví Datura

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

ulice

___________________

Zbourat zámek?!? Proboha, co to bylo za starostu?
No ještě že máte toho nového. Kdyby měl nějaké nebezpečné myšlenky, má spolužačku, která ho zabrzdí.:)
Děkuji, že jste napsala, a přeji krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Co váš štve v místě vašeho bydliště?

Ať už jde o místo, kde jste se narodily nebo kam jste se přistěhovaly, určitě je spousta věcí, které vás v místě vašeho bydliště štvou.

  • Počínaje psími výkaly, kriminalitou, stavbou megalomanských obchodních center, a na druhou stranu regionální nezaměstnaností.
  • Štvát vás mohou také bezdomovci, nebo neupravené chodníky, drahé parkovné, bary a herny pod vašimi okny, arogantní úředníci na radnici.

Nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Ani naše, byť milované, bydliště.
Postěžujte si, ulevte si, napište, jako byste psaly na vaši radnici.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jeden kvalitní příspěvek odměníme pěkným dárkem: Knihou nakladatelství Argo / Babička drsňačka a diářem na rok 2013.

diar

Reklama