Milá redakce a ženy in.

Dnešní téma mne velice zaujalo, a tak jsem se rozhodla napsat o svých zkušenostech.

Jako většina lidí občas přispěji nějakou korunkou v rámci různých charitativních akcí. Přispívám nejčastěji prostřednictvím dárcovských SMS a občas pošlu peníze na nějaké konto.

Protože však ještě nemám vlastní rodinu a mám poměrně dost volného času, rozhodla jsem se na začátku letošního roku přispět i vlastníma rukama a stala jsem se dobrovolnicí. Po dlouhém hledání práce, která by mi vyhovovala, jsem se rozhodla pro projekt 5P v Ratolesti. Jde o projekt, který poskytuje dětem  (6 - 15 let) přátelství, pomoc, podporu, péči a prevenci nepříznivých životních situací. Tyto děti jsou často sociálně nebo zdravotně znevýhodněné či ohrožené.

Pomoc spočívá v přátelském vztahu dobrovolníka s dítětem. Dobrovolník se s dítětem schází pravidelně většinou 1x týdně a tráví s ním volný čas. Cílem je umožnit dětem prostřednictvím příjemně a bezpečně tráveného volného času zdravý vývoj. Tím se omezujeme působení negativních vlivů na ně. Mimo to se dobrovolník se svěřeným dítětem úšastní společných akcí (většinou víkendových nebo prázdninových) v Ratolesti.

Díky této práci jsem poznala obrovské množství skvělých lidí a získala spousty zajímavých zkušeností. To nejcennější, co jsem však získala, je úsměv na dětské tváři a radostné štěbetání, přátelství a krásný pocit z toho, že jeden malý človíček má na tomhle světě o trochu méně starostí.

Pochopila jsem, že někdy nestačí dát „jen" peníze. Někdy je potřeba dát víc. Dát lásku.

Vlcice


Děkujeme za nádherný příspěvek.

redakce@zena-in.cz

Reklama