Mobily, čtečky knih, tablety, herní konzole, LCD televizory nebo domácí pekárny či espressa. To budou podle obchodníků letos nejčastější dárky pod vánočním stromečkem. Stejně jako předchozí roky i letos vítězí především elektronika.

„Lidé každý rok pořizují dárky, které souvisejí zejména s pasivním životním stylem. Nemůžeme se pak divit, že celé rodiny sedí i o víkendech doma u televize či před počítačem, nehýbou se a tloustnou,“ říká Josef Hůla, spolumajitel společnosti Svět zdraví, sítě poraden v oblasti výživy. Tyto poradny nabízí jako jediné v České republice Nutriční typologii, což je unikátní systém určení individuálního typu metabolismu. Díky němu lze pak lidem „naordinovat“ přesný výživový program, vyhovující jejich tělu.

zdraví

„Určitě může být pro mnohé vhodným dárkem například tříměsíční program Světa zdraví, díky kterému lze ubrat na váze až deset kilogramů, vyčistit si organismus, což znamená výraznou úlevu pro srdce, zlepší se průchodnost cév, člověk cítí fyzickou i psychickou úlevu. Účinek je dlouhodobý, nepřichází žádný jo-jo efekt, jedná o změnu zažitých špatných návyků,“ tvrdí Josef Hůla.

Podle Hůly sice Češi v posledních letech dělají pro své zdraví více, než tomu bylo v minulosti, oproti vyspělým zemím je to však stále minimum. „Více se dnes sportuje, což je vidět nejvíce u generace třicátníků,, která plní fitcentra, tenisové či badmintonové haly. Ovšem stravovací návyky jsou stále strašné. Lidé se často stravují ve fast foodech a bohužel, nic moc zdravého nenabízejí ani firemní vývařovny,“ uvedl Josef Hůla.

Právě Vánoce a zejména pak přelom roku jsou ideální příležitostí něco se svým zdravím dělat. „Novoroční předsevzetí, že začnu žít zdravě, patří určitě k těm nejdůležitějším,“ myslí si Josef Hůla ze společnosti Svět zdraví.

Pět tipů na vánoční dárek ze Světa zdraví:

zdraví

  • Konzultace s výživovým specialistou - při jednorázové individuální konzultaci si ujasníte svá očekávání, získáte výsledky diagnostiky na přístroji certifikovaném pro zdravotnictví a dostanete spoustu cenných rad a osobních tipů, cena 400 Kč
  • Tříměsíční program na základě Nutriční typologie - plán ušitý na míru přímo danému klientovi, založený na jedinečném diagnostickém přístupu Nutriční typologie, která umožňuje určit typ metabolismu klienta. Klient na pravidelných schůzkách s odborníkem dosažené výsledky konzultuje, což mu pomáhá udržet motivaci a zajišťuje odborný dohled nad průběhem celého programu, cena 4 800 Kč
  • Planoxin - unikátní bio mýdlo ulevuje a podporuje léčbu atopického ekzému, lupénky a dermatidy. Přípravek obsahuje přírodní protizánětlivý činitel Planox-L, který má vynikající vliv na hojení drobných poranění, akné, popraskané kůže a trhlinek, cena 230 Kč
  • Ingel Active - komplexní gelový preparát pro pro potlačení zánětů a bolesti, cena 960 Kč
  • Family In Fit - instantní směs pro přípravu probiotického nápoje s vitamíny, minerálními látkami, stopovými prvky a zvýšeným obsahem proteinů, cena 1020 Kč.

Svět zdraví

Síť poraden zaměřená na oblast správné výživy a redukci váhy. V současné době je po celé ČR 39 poboček Světa zdraví a 12 na Slovensku. Síť poraden vlastní společnost SUNKINS - český výrobce špičkových nutričních doplňků založených na nejmodernějších technologiích s důrazem na přírodní ingredience. Vznikla v roce 2007 s cílem poskytovat klientům produkty a služby pro lepší kondici a úpravu váhy.

Reklama