Darovat se dá skoro cokoliv. Když pominu věci, můžeme darovat také některé části svého těla, např. krev, krevní plazmu nebo ledvinu, ženy pak vajíčka a pupečníkovou krev a muži zase sperma.

spermaZatím jsem neměla moc důvodů přemýšlet nad dárcovstvím spermatu. Samozřejmě vím, že to funguje, a podle mě je to záslužná věc. V dnešní době je mnoho párů, které nemohou otěhotnět kvůli tomu, že muž nemá vhodné spermie. A tyto páry jistě uvítají, když mají k dispozici sperma od dárce, aby se dočkaly vytouženého dítěte. Z jejich pohledu jsem pro dárcovství spermatu.

Když se na to podívám z druhé strany, je to jiné. Chtěla bych, aby sperma daroval můj chlap? Spíš ne. Akt samotný jako takový by mi nevadil. Ale vadilo by mi pomyšlení, že někde na světě běhá jeho dítě nebo děti, které neznáme a o kterých nevíme. Myslím, že bych to nechtěla. Ale je jasné, že pokud to třeba bude chtít udělat, nezabráním mu v tom. A nejspíš se to ani nedozvím.

Dárcovství spermatu je u nás anonymní. Nedávno padl mezi politiky návrh, že by dárci spermatu anonymní nebyli - aby se zabránilo tomu, že by se jednou náhodou mohli dát dohromady biologičtí sourozenci. Každé centrum, kde nabízejí umělé oplodnění, by tak mělo k dispozici jména a adresy dárců, a jejich „potomci“ by si mohli v 18 letech zjistit, kdo je jejich biologický otec. Nakonec tento návrh neprošel, což je dobře. Nedovedu si představit, že by za mým mužem přišel osmnáctiletý kluk s tím, že je jeho syn... A navíc by asi podstatně ubylo dárců.

Jaký máte názor na dárcovství spermatu Vy? Napište mi!

Téma dnešního dne: Dárcovství spermatu

  • Znáte někoho, kdo daroval sperma?
  • Bavili jste se o tom někdy s Vaším partnerem?
  • Vadilo by Vám, kdyby Váš partner daroval sperma?
  • Co by Vám nejvíc vadilo?
  • Dosud jsou dárci anonymní. Myslíte, že je to správné?

Napište mi, těším se na Vaše příspěvky! Jedna z vás dostane jako vždycky dárek, tentokrát knihu Hot Boys (M. T. Majar) a doplňky stravy pro ženy Bioaktivní B-Mum. Na vaše příspěvky budu čekat do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz, heslo SPERMA. Předem děkuju a přeju hezké pondělí!

cercer

Reklama