Panny bývají praktické, a tak je ve většině případů potěší praktický dárek, který mohou využít. To taková Lvice například by ze sady vařeček asi „odvařená“ nebyla. Štírku potěší často kovy a Vodnářka bude ráda za poukázku do vybraného butiku.

horoskopy

Shrnout a nějak obecně poradit, co kterému znamení nejlépe koupit podle jeho energie, by se dalo, ale prosím mějte na paměti, že každý má jiný „koláč“ a že domů v horoskopu je dvanáct a u každého jsou jinak obsazeny.

Berte to tedy jako pomůcku, jako něco, k čemu je možné přihlédnout, ale hlavní je váš rozum a fakt, že například partnera a jeho záliby znáte líp vy sami než jakýkoli astrolog.

Mezi ženskou podobou toho kterého znamení a jejím mužským protějškem bývá často poměrně značný rozdíl, a proto ještě každé znamení rozdělím na muže a ženu.

KOZOROH

Muž

O mužích v Kozorohu víme, že jsou předně pěkní a zpravidla elegantně a vkusně oblečení. Muž Kozoroh asi nebude mít valnou radost ze svetru se sobem, byť by vypadal seberozkošněji. Nakonec, postavu pana úžasného právníka z „Deníku Bridget Jonesové“ osobně podezírám, že je právě Kozorohem. Svetr se sobem nosil trpně.

Kdyby ale dostal například novou koženou tašku nebo notebook, případně vkusnou sponu do kravaty, jistě by se tvářil veseleji.

Přestože má Kozoroh smysl pro humor, kašpárka dělat nebude. On, pan seriózní, rozhodně nikoli.

Kozorozi si rádi vybírají dárky sami. Případně je jim to jedno, protože „Tohle stejně nosit nebude“.

Žena

Žena v Kozorohu na tom bude obdobně, ovšem má mnohem více pochopení pro omyly. Z lásky asi leccos skousne, ale jen jednou. Palcové rukavice v zářivých barvách bude pokládat za zbytečně vynaloženou energii. To takové boty, na jejichž podobě se dopředu domluvíte, nebo případně vázu, kterou opravdu potřebuje a pasuje do vybavení a stylu obýváku, jistě ocení.

Ženy v Kozorohu mají rády kvalitní kosmetiku.

VODNÁŘ

Muž

Vodnářům se poměrně dobře nakupuje. Zpravidla nic moc neřeší, protože na světě jsou důležitější věci.

Kupte mu kompas, vodotěsné hodinky, které ukazují hloubku, krokoměr, GPS navigaci, kterou namluvila Dolly Buster, nebo nový stan a zabodujete. Vodnář snese i žertovné tričko s nápisem „Já neumírám, já takhle žiju“. Hlavně, když ho na sobě nenosí i soused!

Žena

Vodnářky jsou pověstné svým smyslem pro originalitu a neotřelým vkusem. Nekupujte Vodnářce šaty, tutově budete vedle jak ta jedle. Anebo ano, ale připravte se na to, že za jeden večer je přešije a bude z nich zcela něco jiného. Klidně i originální šála.

Vodnářky mají rády dekorativní věci do obytných místností. Ovšem, pro jistotu se s Vodnářkou napřed domluvte, sic riskujete, že si ubrus po malé úpravě pověsí na okno. Nakonec, je to vlastně jedno, hlavně, že má radost.

Protože jsou Vodnářky značně pokrokové, můžete jí koupit klidně i vrtačku. Skutečně bude ráda, pokud nemá doma kutila Tima. Hlavně jí k tomu přibalte vrtáky, bude to brát vážně!!

RYBY

Muž

Muž v Rybách buďto upotřebí cokoli, nebo nic. Záleží na tom, kam se kloní jeho duše. Jestli k materiálním hodnotám, klidně mu dejte obálku s penězi a on se neurazí, protože si prostě koupí co potřebuje. Ryby nejsou urážlivé, co se darů týká. Mají hodně pochopení pro vaše omyly a babiččiny pletené bačkory.

Jestli chcete, kupte mu klidně zvíře, protože Ryby většinou zvířata potřebují, nejen na talíři.

Žena

Žena Ryba je plná porozumění a empatie, takže ocení, že jste si na ni vzpomněli, a víc možná řešit nebude. Potěšíte ji jak dobou knihou, tak i utěrkami, nebo třeba obrazem s mořem. Rybky mají rády umělecká díla, na kterých je voda.

Ovšem klidně jí dejte i vodní dýmku. Pokud ji nebude kouřit, jistě z ní udělá dekoraci. Rybky jsou vděčně a jde spíše o pocit než formu.

BERAN

Muž

Skopci milují nové věci. Na Vánoce se těší proto, že rozbalí něco, co nebylo vidět. Je prakticky jedno, co to bude, jestli sprchový gel, nebo hodinky, či pánský prsten. Tady jde o něco jiného, o vzrušení z rozbalování a objevování.

Berani jsou lehce infantilní, takže i pyžamo s Homerem Simpsonem rozhodně nic nezkazí. Právě naopak. Budou se v něm promenádovat a řehtat se u zrcadla. Ukážou ho i sousedovi.

Je možné, že ho záhy někam založí, nebo už si ho nevezmou, protože... už bylo přece objeveno.

Žena

Žena Beranice je o něčem trochu jiném. Beranice mají rády, když jsou překvapené, ale dokážou hodně od členů rodiny pochopit. Nevadí jim žertovné věci, ale nesmí to vypadat jako výsměch, na to jsou háklivé. Klidně si udělají legraci, ale za pitomce jsou nerady.

Kupte Beranici mobil nebo nové záclony. Nejlépe v živých barvách, protože beranice se nebojí barev. Nelibují si v odstínech šedé, naopak červená nebo žlutá bude prima.

Beranice rády inovují, takže i fototapeta s rozkvetlou loukou potěší.

BÝK

Muž

Býci mají zvláštní úchylku na bačkory. Alespoň co vím. Je to zajímavé. Každopádně Býk je praktický a pragmatický typ muže, takže mu klidně kupte nemrznoucí směs do odstřikovačů, tedy pokud ji nemá už od května, a jistě to ocení.

Můžete mu koupit sadu voňavých stromečků do auta, ale zase ne moc voňavých, to nemusí. Nekupujte mu vůně s vanilkou. Drtivá většina Býků nemá vůni vanilky ráda. Vůně pánského parfému bude bezva.

On i samotný jemný parfém Býka potěší, ale pěna na holení nebo nové, velice kvalitní a patřičně drahé žiletky také.

Býka potěšíte rovněž nářadím dobré značky. Bacha, Býci nesnáší levné šmejdy. Věci musí vydržet věky.

Žena

I žena v Býku je praktická a uděláte jí radost čímkoli, co užije doma. Protože ono DOMA je pro ženu v Býku alfou i omegou.

Bude ráda za lis na ovoce, nového robota, sadu kvalitních hrnců, papiňák i ložní. Něco, co se jí bude hodit každodenně, nebo co nejčastěji, je to pravé.

Za praktický a upotřebitelný dar, něco, co chtěla, nebo spíš potřebuje, ale nemohla si to koupit, vás odmění pochvalou a oceněním vašeho postřehu.

BLÍŽENEC

Muž

Kupte muži v Blížencích hodně věcí, a pak nemusíte až tak úplně řešit, jestli je to či ono to pravé. Hlavně když dary budou různorodé a bude jich hodně. Bude jako motýlek přelétávat od krabičky ke krabičce a bude rád.

Nejvíc ho totiž baví množství balicího papíru a počet toho, co dostal.

Hlavně mu nekupujte román na pokračování! Víte přece, že Blíženci čtou zpravidla jen shrnutí na okraji obalu knihy. Tlustá kniha dostane Blížence do deprese a obavy, že bude muset dělat dlouho jednu činnost. To už je lepší časopis. Při dobré konstelaci ho přečte do půlky. Od zadu!

Blížencům nevadí, když dostanou dvě stejné věci. Právě naopak. Mají proto zvláštní druh pochopení. No, pochopení, oni si někdy pořizují stejné věci i sami.

Žena

Žena Blíženec je nevyzpytatelná a je dobře uspokojit dary i obě bytosti, které v ní bydlí. Takže doporučuji kupovat dva druhy dárků, praktické a ryze pro potěšení.

Ocení obojí, hlavně, když to nebude monotematické.

Ženy Blíženci mají rády drobnosti a malé šperky, parfémy a kabelky, nebo sadu hrnečků. Když k tomu přidáte jeden větší dárek, který je jakoby centrální, uspokojíte obě části její lehce schizofrenní osobnosti.

Zbylých šest znamení je pro vás připraveno na pondělí.

Reklama