V další příspěvku se dozvíte, jak na to, abyste si užili opravdu pohodové a klidné Vánoce. Je od čtenářky Lídy a my jí za něj moc děkujeme.

Já se letos počítám mezi ty vzorné, které mají vše hotovo. Ale myslím si, že je to zaviněné zkušenostmi z předchozích let, při kterých jsem si vánočních šíleností užila až dost. Nabyla jsem dojmu, že se Vánoce nechystají pro pohodu, ale že je to štvanice. Prostě závod, kdo si lépe ozdobí dům, kdo má více napečeno a kdo má čistě umytá okna.

Proto jsem to trochu přehodnotila a změnila taktiku. Dárky kupuji postupně od léta, proto mám nakoupeno s předstihem a v klidu. Protože uklízím průběžně, tak si nějakým gruntováním ušetřím čas, který mohu věnovat třeba čtení pohádek synovi.

Co si nenechám ujít je, že si pověsím začátkem adventu na venkovní dveře vánoční věnec a budu doufat, že mně ho nikdo neukradne. Na okna nalepíme krásné foliové vánoční obrázky a na stůl vánoční svícen a pověsíme pro štěstí jmelý.

Cukroví si peču sama, protože jeho vůně provoní celý dům a kupované by mně ti moji mlsouni asi nejedli. Na štědrý den se postíme, jíme jen vánočku a cukroví, už také proto, že dopoledne rozvážíme dárečky svým maminkám. Zároveň zajdeme na hřbitov zapálit svíčky těm, co už tu s námi nejsou.

K večeři máme tradičně rybí polévku, bramborový salát a smaženého kapra a pro ty, co kapra nejedí jsou kuřecí řízky. Co si nenecháme ujít jsou tradiční české pohádky. Po večeři nám zazvoní zvoneček a pak se nejvíce rozzáří oči těm nejmenším a ti dospělí mají taky velkou radost.

Všem bych chtěla popřát hodně dárků a šťastné a bohaté Vánoce.

Lída

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak by to asi mělo vypadat. Každý rok si slibuji, že budu dárky nakupovat celoročně, a nějak mi to stále nevychází. :-)

Přeji vám, ať si ty letošní zaslouženě klidné Vánoce pěkně vychutnáte, a hlavně ať vám ta taktika vydrží. Krásné prožití svátků a šťastný Nový rok!

redakce@zena-in.cz

Reklama