O tajemném původu své přezdívky píše do dnešního tématu čtenářka Darjin. Pojďte se trochu bát...

Čtenářce Darjin se zdají sny každou noc. A v jednom snu dostala i svou přezdívku...


Přeji všem krásný páteční den,

na těchto stránkách používám přezdívku Dajrin. A jak jsem k ní přišla ? Neobvykle...

Jedné noci se mi zdál velice živý sen, v němž jsem se vydala na návštěvu ke své milované babičce. Vešla jsem do vchodu staršího domu a kráčela po schodech až do nejvyššího patra, zaťukala na dveře, ale nikdo mi neotevřel. A tak jsem se zklamaně otočila a pomalu kráčela schůdek po schůdku dolů, když jsem si náhle uvědomila, že babička už vlastně není mezi živými lidmi. Jak jsem jen na to mohla zapomenout..., pomyslela jsem si. Najednou jsem za sebou uslyšela tichounký přívětivý hlas své babičky, jak říká : „Dajrin“. Z tónu hlasu bylo poznat, že se usmívá. Zůstala jsem stát, koukala před sebe a se zatajeným dechem přemýšlela, jestli se mi to nezdálo. Neslyšela jsem totiž nikoho otevřít dveře. A v tom jsem babičku uslyšela podruhé, tentokrát promluvila prosebným hlasem : „Dajrin, to jsem já...“. Neskutečně mě to vyděsilo. Babička už tady není, tak jak ji můžu slyšet..., proběhlo mi hlavou. A nejsem přece Dajrin... Neměla jsem odvahu se otočit, přepadl mě neuvěřitelný strach. Rozběhla jsem se po schodech dolů, běžela jako o život. Za zády se mi neustále dokola opakovalo to záhadné oslovení. Znělo čím dál více hlasitěji a bylo umocněné ozvěnou. Měla jsem pocit, že babička běží za mnou, že se mě snaží dohonit a chytit. Doběhla jsem ke vchodovým dveřím, popadla za kliku, prudce dveře otevřela, vyběhla před dům a v té chvíli jsem se probudila celá uřícená, vyděšená a zmatená, srdce mi bušilo jako o závod.

Sny se mi zdají každou noc, někdy hezké, jindy ošklivé, většinu z nich obratem zapomenu, ale tento sen byl zcela výjimečný. Hlavou mi probíhalo mnoho otázek. S babičkou jsme si byly moc blízké, proč jsem se tedy tak vyděsila, proč jsem utekla ? Proč mě babička neoslovila mým křestním jménem ? A co znamená to Dajrin ? Jsou to jen náhodně seřazená písmenka nebo skutečné jméno ? Spoustu otázek, žádné vysvětlení. Pustila jsem se tedy do pátrání, ale informací bylo zoufale málo. K mému úžasu se mi ale i tak podařilo zjistit, že jméno Dajrin s oblibou používali vyšší církevní hodnostáři v období středověku. Jednalo se tedy o mužské jméno. Dnes už se používá především v oblasti fantasy her jako avatar.

Ať už je Dajrin jen výplod mé bujné fantazie, nebo v sobě nese hlubší význam, to opravdu nevím. Nic to ale nemění na faktu, že jsem jméno přijala za své, slyším a reaguji na něho stejně jako na své křestní jméno. Je to zkrátka srdeční záležitost.

S pozdravem čtenářka,
Dajrin

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

Přispěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední dnešní novince se dozvíte, kolik čtenářek se bude podílet na speciálním bodovém balíku 321.123 extra bodů do listopadové části naší Věrnostní soutěže a kolik tedy každá znich bodů obdrží...

listopad.jpg

Reklama