Dobrý den, píšu Vám na dnešní povánoční téma.

Jak jsem prožila Vánoce?

Jak už jsem Vám psala minule, tak úplně jinak, protože náš malý s námi oslavil první  Vánoce a náš "větší" si je poprvé plnými doušky užil :-). Ale to to nejsou jediné důvody, proč tyto Vánoce byly jiné, je to zejména kvůli jedné milé náhodě,co mě potkala.  

Tyto Vánoce jsem nebyla tak moc šťastná, protože měly být docela chudé, dárků moc nebylo-nebylo letos moc peněz na dárky pro tři děti. Ale byla jsem si jista, že i z mála se budou děti radovat, aspoň jsem v to doufala.... Ráno na Štědrý den jsem šla vyhodit papír do tříděného odpadu, jak já říkám do "papíráku" a měla jsem veliké štěstí. Při otevření jsem viděla jeden papírek, ale nebyl to jen tak ledajaký papírek-byly to totiž 2 tisíce !

Nejdřív jsem se přesvědčila, jestli jsou pravé, byly. Hned jsem věděla, co s nimi. Dokoupím ještě na poslední chvíli nějaké dárky pro děti!  Byla jsem moc šťastná. Jela jsem tedy koupit nějaké další dárky, koupila jsem jich docela dost. Byla jsem moc ráda, že budou mít děti bohatého Ježíška. Dárečky jsem pěkně zabalila a už jsem se moc těšila na večer.

Jak jsem dávala na talíř cukroví, tak ke mně přiskočila má 14-ti letá dcera a řekla: "Mami, koupila jsem Ti bezlepkové cukroví, protože to naše nemůžeš, protože je s lepkem" (mám celiakii=alergii na lepek a držím bezlepkovou dietu) Málem mi ukápla slza. Bylo to od ní moc pěkné.

A večer, když se šlo pod stromeček, viděla jsem rozzářená očička dětí na dárky, bylo jich totiž, díky nalezeným penězům, docela dost. Viděla jsem, jak jsou děti šťastné  a byla jsem z toho moc ráda. :-)

A víte,co je nejlepší? Nejlepší z toho všeho je, že se dětem líbily nejvíce ty dokoupené dárky. Prožily jsme všichni myslím nádherné Vánoce, i když škoda, že nebyly zasněžené. P.S.: Třídit odpad se vyplatí ! :-)

alminka  

Tak to je jako boží prozřetelnost. A pak, že Ježíšek není! Simona

Jak jste prožily vánoční svátky vy? Co jste dostaly za dárky a komu uvízla kost v krku? Pište všechny vaše vánoční příběhy, těším se na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama