.

Dárek pro opravdového chlapa: Řízení letadla nebo vrtulníku

Dárky

Dárek pro opravdového chlapa: Řízení letadla nebo vrtulníku

www.PilotemNaZkousku.cz.

Pokud přemýšlíte o zajímavém dárku, kterým téměř zaručeně uděláte radost všem chlapům ve svém okolí, darujte mu řízení skutečného letadla nebo vrtulníku. Jedná se o akci Pilotem na zkoušku, kterou pořádá skupina profesionálních pilotů na vybraných letištích v ČR. A pozor, nejedná se o žádný počítačový simulátor, ale o řízení skutečného letadla v reálných podmínkách.

Akce začne na letišti předletovým briefingem, kde se účastník dozví, jak se vůbec takové letadlo řídí, vysvětlí mu, jak let probíhá, naplánuje se trasa a pak usedne rovnou do letadla na pilotní sedačku. V tu chvíli začíná splněný sen mnoha mužů a kluků. Stojí na dráze, motory běží a už stačí pouze přidat plný plyn a letadlo se rozjede po dráze a pak vzhůru k oblakům. V tu chvíli většina účastníků tají dech a užívá si tu neskutečnou volnost pohybu v prostoru.

www.PilotemNaZkousku.cz.

Dalším úkolem je doletět na jiné letiště po trase a tam úspěšně přistát. Nyní se hodí všechny informace z briefingu, protože odstartovat se může, ale přistát musí. Další vlna adrenalinu stoupá. Srovnat letadlo přesně do sestupové osy, hlídat rychlost přiblížení, přesně tak, jako to dělají piloti dopravních letounů, když se vracíte z dovolené. Ale nyní sedí v opravdovém kokpitu opravdového letadla a je to jen na něm.

Na palubě je samozřejmě zkušený pilot - instruktor, který s řízením letadla pomáhá a poskytuje účastníkovi rady, jak nejlépe dané úkoly zvládnout. Ale pokud to není nezbytně potřeba, nechává pilotování letadla na účastníkovi, aby si let co nejvíce vychutnal.

www.PilotemNaZkousku.cz.

Je skvělé, že si nyní může vyzkoušet řídit letadlo i člověk bez leteckých zkušeností. Celá akce trvá cca 3-4 hodiny. Většina účastníků odchází od letadla naprosto nadšených, neboť se jim právě splnil jeden z klukovských snů. Cena dárkového poukazu je 4 800 Kč pro řízení letadla nebo 7 600 Kč pro řízení vrtulníku.

Více informací o této akci naleznete na stránkách www.PilotemNaZkousku.cz.

   
12.12.2011 - Dárky - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Nové v rubrice

Doporučujeme