Dárky

Dárek namísto zlatého prasátka

Jedno z desater vánočního stromečku tvrdí: „ponožky a peníze bližnímu svému nedaruješ“. Každý z nás zažil zklamání nad dalším měkkým balíčkem sice teplých, ale přece ponožek. Obálka s bankovkou sice nese příslib neomezených možností, ale ty se brzy rozplynou jako pára nad hrncem. Problém může vyřešit investiční mince, která uchová vloženou hodnotu a zároveň je vzpomínkou na darujícího. Navíc na místo půstem vyvolaného imaginárního zlatého prasete, zlato vánoční atmosféru skutečně prozáří.

Zlaté a stříbrné mince jsou jako dárek oproti penězům oblíbené zejména proto, že uchovávají darovanou hodnotu a jsou k dostání v různých sběratelských edicích. Neinvestované peníze, které se hned neutratí, začnou být okamžitě okusovány inflací a do příštích vánoc z nich zůstanou jen kosti.

Na grafu níže vidíte, že neinvestovaná pětitisícovka ztratí za čtyři roky na své hodnotě díky inflaci přibližně 550 korun. Ten kdo před téměř pěti lety investoval do investičního stříbra o hodnotě 5000 Kč, svůj vklad dokonce ztrojnásobil.

Graf: AuPortal

tabulka

Při výběru vhodné dárkové mince můžete začít od těch levnějších jakou je například stříbrná mince US Eagle o hmotnosti jedné unce (cca 31 gramů stříbra) a pozlaceným motivem svobody za cenu kolem 1 500 Kč*. Minci lze zakoupit také v poloviční gramáži za poloviční cenu nebo v čistě stříbrném provedení za přibližně 630 Kč zde.

Oblíbenou dárkovou stříbrnou investiční mincí je také půluncová Australian Koala, kterou koupíte od necelých 400 korun. Pro ty, kterým se více blyští investiční zlato je k dispozici například zlatá mince 5 USD US Eagle o hmotnosti jedné desetiny unce (přibližně 3,1 gramů zlata).

Další investiční mince již od 380 Kč naleznete v eshopu AuPortal na www.auportal.cz

mince

* Uvedené ceny se mohou lišit podle aktuální burzovní ceny zlata

O AuPortal

Společnost byla založena skupinou investorů, s cílem vybudovat v tuzemsku spolehlivého dodavatele investičního zlata a stříbra pro diverzifikaci vlastního portfolia. Profesionální servis spolu s nejnižším prémiem pro zlato a stříbro v České republice dělá z této značky seriózního a důvěryhodného partnera investorům z řad soukromých osob, živnostníků a majitelů firem. V nabídce společnosti AuPortal jsou mince, slitky a cihly v hodnotě desítek až několika set tisíc korun. Zákazníci si mohou vybrat vlastní způsob nákupu. K dispozici mají moderní e-shop, kamenné prodejny v Praze a Brně a také Zlaté konto. Více informací na www.auportal.cz nebo www.facebook.com/auportal.cz

   
10.12.2013 - Dárky - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Nové v rubrice

Doporučujeme