.

Dárek do obálky - inspirace pod stromeček

Dárky

Dárek do obálky - inspirace pod stromeček

PojišťovnaObálka k Vánocům nemusí nutně znamenat peníze. Může to být překvapení ve formě letenek, dárkové poukázky na masáž, certifikátu k hvězdě nebo grafický list. Skladných dárků je hodně, takže v obálce může být něco, co ještě nemáte a ani by vás to nenapadlo.

Zdraví a život jsou tím nejcennějším, co máme. Nedají se koupit ani darovat. Netradičním, ale velmi užitečným dárkem pod stromeček je životní pojištění. Životní pojištění si neoblečete, neobujete, ani se s ním nenavoníte, ale pomůže v těžkých chvílích. Jeho sjednáním pojistíte sebe nebo obdarovaného člověka proti riziku závažných nemocí a úrazů, proti trvalým následkům úrazu a riziku úmrtí. Životní pojištění ženám zdraží od 21. prosince přibližně o 50 procent, protože z rozhodnutí Evropského soudního dvora ke sjednocení sazeb životního pojištění pro ženy a muže. Chápejte proto dárek také jako investici v pravý čas.

Jak udržet dárek v tajnosti

Životní pojištění můžete pro jinou ženu (dceru, sestru, maminku) sjednat i bez jejího vědomí. Obdarovaná osoba se o tom, že je pojištěna, může dozvědět až při rozbalování dárků. Stačí znát její osobní údaje a za pár minut pro ni sjednáte životní pojištění telefonicky na čísle 841 114 114, na kterékoliv pobočce České pojišťovny nebo u pojišťovacího poradce. Na smlouvě pak figurujete jako pojistník a máte zodpovědnost za platby. „Ženy by rozhodnutí o uzavření životního pojištění rozhodně neměly odkládat. V souvislosti s novou legislativou jsou pojišťovny nuceny od 21. prosince zvýšit ženám ceny pojištění pro případ smrti, závažných onemocnění, invalidity a pracovní neschopnost“, říká Petr Svoboda, vrchní ředitel Úseku občanského pojištění ČP.

Ženy táhnou domácnost

Životní pojištění je často chybně vnímáno jako mužská záležitost. Jeho význam ocení v případě nepříjemných situací také ženy a další členové rodiny. „Ženy přispívají do rodinného rozpočtu nemalou částkou a v případě dlouhodobé nemoci nebo úmrtí to znamená úbytek příjmů a přinejmenším snížení životní úrovně. Může to ale skončit i hůř. Pokud má rodina hypotéku, s výpadkem jednoho příjmu mohou nastat vážné problémy a rodina může přijít o střechu nad hlavou,“ upozorňuje Petr Svoboda. Jedním z příkladů, kdy životní pojištění zachrání rodinu před finančními problémy, je dlouhodobá léčba onkologického onemocnění, která ženě znemožní pracovat třeba na celý rok. Potom si musí celá rodina přeorganizovat svůj režim.

Úspory pro dobré hospodyňky

Životní pojištění je pro všechny pracující Čechy výhodné také tím, že snižuje základ daně z příjmu až do výše 12 000 korun za rok. Maximální daňové slevy se dosáhne při měsíční platbě na životním pojištění ve výši 1 000 korun. Snížit základ daně o zaplacené příspěvky na životní pojištění lze, pokud je ve smlouvě sjednána výplata pojistného nejdříve po 5 letech od uzavření smlouvy a nejdříve v 60 letech. Výhodnost životního pojištění zvyšuje také to, že někteří zaměstnavatelé poskytují svým zaměstnancům v rámci zaměstnaneckých benefitů příspěvek na životní pojištění.

 Proč životní pojištění od České pojišťovny

Česká pojišťovna podporuje své klienty ve zdravotní prevenci a k životnímu pojištění Diamant, Multirisk a Sluníčko Plus jim nabízí programy nazvané Zdravý život a Návrat do života. „V rámci programu Zdravý život klientům přinášíme kompletní přehled o tom, na jakou preventivní péči mají z veřejného zdravotního pojištění nárok. Pracovníci naší asistenční služby jim preventivní prohlídky u zvolených specialistů zajistí a na blížící se termín je včas upozorní pomocí SMS zprávy,“ vysvětluje Petr Svoboda. Pokud i přes odpovědný přístup ke svému zdraví onemocní žena rakovinou prsu nebo děložního čípku, získá od České pojišťovny jako podporu v nemoci dvojnásobně vysoké pojistné plnění. Pojistné plnění v dvojnásobné výši Česká pojišťovna vyplatí také v případě úmrtí klienta v důsledku těchto diagnóz.

Další informace naleznete na www.ceskapojistovna.cz

   
19.11.2012 - Dárky - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Nové v rubrice

Doporučujeme