Ahoj všem! Myslím, že tu budu jeden z rekordmanů dnešního tématu, protože my máme 9 koček, z toho 8 je sebráno na ulici. Nejsilnější příběh má za sebou naše Kashička. Jednoho zářijového dne 2009 jsem přišla domů a ségra mě hned zavolala do svýho pokoje. Po posteli jí tam běhalo koťátko tak malé, že ani nebylo vidět. Hned jsem se k němu vrhla a ségra mi v tu chvíli řekla, že kotě nevidí. Její máma totiž měla herpes virus - ten se přenáší na koťata a způsobuje, že přes rohovku se přetáhne taková ta blanka, sroste s rohovkou a vytvoří neprůhlednou vrstvu.

Koukala jsem na kotě, vypadalo jako z hororu, ale já ho hned milovala. A od tý doby jsem kočku, dokud byla malá, nosila celé dny na rameni, až mě z toho bolela celá záda. Taky bylo třeba rodičům oznámit, že máme doma pátou kočku, ale že jí určitě udáme (jak to dopadlo, je vám určitě dopředu známo - kočka zůstala).

Po čtyřech dnech jsme si všimli, že má nějaké obrovské břicho. Začala jsem šílet, že má možná takový ten smrtelný kočičí virus. V neděli jsme se se ségrou sebraly a jely na pohotovost. Při čekání jsem se rozbrečela, protože to při pohledu na to malé stvoření a představě, že možná umře, nešlo udržet. Naštěstí jsme se dozvěděly, že kočka je jen strašně přežraná a začervená - přestože jsme jí už odčervovali. Nestačilo to.

Tady nám taky doktor řekl, že velice pochybuje, že by kočka mohla někdy vidět. Touto dobou (někdy v září) jsem se připojila na fórum Přátel kočičí pracky, kam jsem byla pozvána. Svěřila jsem se tam s kočičími starostmi malé Kašičky a DanaD mě tam začala lámat, abych kontaktovala MVDr. Beránka z Pardubic, který je oční specialista a zachránil zrak spoustě koček. Beránek jezdí každý čtvrtek do Prahy, tak jsme se k němu objednaly (já, ségra a Kaše) na 8.října - ten den šel náš táta shodou okolností na operaci očí.

Takže jsme ráno vzaly kočku, jely do nemocnice Krč, vyzvedly tátu a společně všichni jeli na veterinu. MVDr. Beránek nám nejdřív nařídil dvojí očkování proti herpesu a teprve potom se může přistoupit k operaci - v Pardubicích. Mnula jsem si ruce, že to celé bude trvat minimálně 3 měsíce, protože vždycky, když jsme měli kočku doma tak dlouho, zdomácněla u nás a ZŮSTALA.

V prosinci jsme jely do Pardubic na operaci (opět já, Kashe, ségra) a ta dopadla dobře. Za tři týdny po operaci jsme byly přizvány na kontrolu a případnou ambulantní úpravu blan v Praze. Doktor vzal nůžky a blánu z očí vystřihl. Za tři týdny znovu. Nevěděly jsme, kdy to bude mít konce, ale chodily jsme tam celý rok! Kaše tam byla naposled asi před třemi týdny. Chudák z toho byla vždycky celá zfamfrnělá už v autě. Vždycky měla horečku a v ordinaci nám strachy lezla za krk.

Doktor Beránek je ovšem opravdový profesionál. Platily jsme jen léky a operaci a na vystřihování očí jsme chodily zdarma. Prý jsme zaplatily svou statečností a výdrží.

Proč jsem tenhle článek napsala? Protože je na světě spousta lidí, kteří kdyby pohlédli mojí kočce do tváře, řekli by "fuj". Štítili by se pohladit jí. Taky je spousta lidí, co shání vyšlechtěnou nebo specificky barevnou kočku a slepýho "zmetka" by klidně nechali mňoukat u popelnic. Ještě máme kocoura, na kterého v mládí šlápnul kůň, takže má teď křivou packu. Nebo máme kocoura, kterého jsme našli ještě slepého a vypiplali jsme ho jak kojence. Dneska je z něj kocour jak dělo. Naše kočky jsou to nejlepší, co nás mohlo potkat a za žádného šlechtice bych je nevyměnila. Jsem ráda, že je máme a že nás milují a je mi úplně jedno, že polovina z nich jsou invalidi a dokonce je to na nich vidět...

Buďte hodní na všechna zvířátka!

dante

kas

Text nebyl redakcí upraven.

Blahopřeju k dnešnímu rekordu, k tolerantním rodičům i k dobrému srdci :-)

Ještě půl hodinky nám můžete psát na téma opuštěná zvířátka.

redakce@zena-in.cz

Reklama